Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hokejový klub představuje - nový hlavní trenér přípravky / náboru

30.01.2017 | HKK

Na podzim, a naposledy teď na konci ledna, proběhlo několik úspěšných náborových akcí, zvýšil se počet příchozích dětí a tak se Kralupský hokejový klub rozhodl posílit trenérský tým v této kategorii. Honza Šimral je nově jmenovaným hlavní trenérem kategorie základna/nábor. Při této příležitosti jsme ho požádali o krátký rozhovor.

HKK: Honzo, jak vzniklo spojení Ty – hokej – Kralupy?
Jan Šimral: Bydlím celý život v Kralupech a jako malý kluk (až do 6. třídy) jsem bydlel 5 min pěšky od zimního stadionu. Tudíž si pamatuji si celou historii Kralupského stadionu a Kralupského hokeje. Tehdy jsem začal bruslit na „veřejňáku“ a už mě to nepustilo. I nyní se s kamarády a bývalými aktivními hráči scházíme každou neděli na zimáku a hrajeme amatérskou hokejovou ligu.

HKK: Jak přišel ten impulz a ty jsi udělal krok od hraní hokeje pro vlastní zábavu k trénování dětí?
: Právě při našem nedělním hokeji mi kamarádi nabídli, abych to zkusil. Na začátku sezóny jsem začal pomáhat jako asistent u kategorie 3.-4. třída a sem tam odpískal nějaký přátelský zápas základně. A začalo mě to velmi bavit. Svoje děti jsem učil bruslit na veřejném bruslení a mám tak trochu srovnání, tohle je úplně něco jiného. Děti jsou se svými vrstevníky, návyky a dovednosti získávají hravou formou, žádný strach, že je někdo srazí nebo čekání „až bude trochu místa“. Prostě paráda.

HKK: A teď tedy trenér základna/nábor?
: Ano, poslední dobou jsem byl na víkendových trénincích velmi často. A opravdu mě baví být úplně na začátku, pomáhat s prvními krůčky, vidět zlepšení, prožívat s nimi tu radost, kterou mají z prvních úspěchů. To všechno v partě vrstevníků, která dětem přináší další motivaci a všechny „táhne“. Vznikají tu nová přátelství, která možná vydrží na celý život. A já u toho chci být, protože to dává pozitivní energii i mně.

HKK: Jak jsou tréninky této kategorie organizovány?
: Středobodem všeho je hra. Všechna cvičení (možná bych tomu ani cvičení neříkal) jsou připravena tak, aby to byla pro děti zábava. Snažíme se v dětech povzbudit radost z pohybu a z toho vyplyne láska k bruslení a hokeji tak nějak sama. Všechno nenásilnou formou, všichni se baví a na ledě i potom v šatně jim na tváři hraje úsměv. Pro mě to samozřejmě znamená dobrou přípravu, ale naštěstí je v Kralupském klubu výborná parta trenérů, se kterou si aktivně vyměňujeme poznatky a zkušenosti což mi velmi pomáhá.

HKK: Je nějaké doporučení pro rodiče (či prarodiče), kteří se rozhodnou svou ratolest v sobotu nebo neděli přivést?
: Nic speciálního není potřeba, je to sport jako každý jiný. Brusle, helmu (pro začátek stačí na kolo nebo lyže) a rukavice. Kdo má chrániče kolenou / loktů z kolečkových bruslí nebo sketeboardu tak vzít taky s sebou. Když to bude dítě bavit a začnete chodit pravidelně, je tu možnost zapůjčení vybavení (podrobnější informace jsou na webových stránkách v sekci nábor). Hlavně to moc neprožívat, jsou to děti a hokej je hra :-). Přijďte a uvidíte, není potřeba o moc víc než když si půjdu zakopat na hřiště za domem.

HKK: Nezapomněl jsi na hokejku?
: Pravda :-). Ale několik jich tu máme, takže to určitě nějak operativně vyřešíme. Ze začátku ani nebude moc potřeba, dítko bude získávat hlavně jistotu při pohybu na ledě a i bez hokejky si na ledě „zablbneme“ dost. Na konec tréninku většinou trochu hokej mastíme, takže pokud hokejku mám, beru s sebou.

HKK: Na koho se stadionu obrátit?
: Přijďte tak o 20 minut dříve a ptejte se po mně nebo po paní Maťkové, která je vedoucí v téhle kategorii. Na místě se domluvíme. Nebo se v sobotu přijďte jenom podívat na tribunu, po tréninku jsem k dispozici na případné dotazy a v neděli už může nový hokejista/hokejistka dělat první zářezy do Kralupského ledu.

Díky za rozhovor

 
Utkání
Muži | Sobota 13.10.2018, 17:00
5. kolo
HC Poděbrady - HK Kralupy
 
Junioři | Neděle 14.10.2018, 09:45
9. kolo
8:0
HK Kralupy - HC Zbraslav
 
Dorost | Úterý 16.10.2018, 17:30
HK Kralupy nad Vltavou - Slovan Ústí nad Labem
2:8 ((0:2, 2:3, 0:3))
 
Starší žáci | Sobota 20.10.2018, 12:45
7. kolo
3:5
HK Kralupy - HK LEV Slaný
 
Mladší žáci | Sobota 20.10.2018, 10:45
7. kolo
HK Kralupy - HK LEV Slaný
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS
Portál HK Kralupy backloop logo  Heslo HK Kralupy na wikipedia,cz  Oficiální facebook klubu Oficiální youtube klubu  Oficiální google+ klubu  Oficiální twitter klubu  Oficiální rss feed klubu
Copyright © 2014 - 2015 HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou a autoři příspěvků, fotografií či videí. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího výslovného souhlasu držitelů práv je zakázáno jakékoliv užití obsahu webových stránek, zejména další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli příspěvku, fotografie, videa. Uvedená omezení se nevztahují na informace, zřetelně označené jako „Tisková zpráva“, které je možné bez jakýchkoli omezení dále šířit s podmínkou uvedení zdroje.