Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dvoudenní turnaj třetí třídy

08.03.2017 | Dušan Janda

Minulý víkend vyrazila třetí třída na svůj první „velký“ turnaj, který se konal v Ostrově. Soupiska přihlášených týmů slibovala zajímavou příležitost porovnat dovednosti Kralupských s dalšími 10-ti týmy z Čech a Moravy a i dvěma ze Slovenska. Účastníky byly, kromě domácích Čertů, ještě kluby z Chomutova, Mariánských lázní, Klatov, Českých Budějovic, Zbraslavi, Slaného, Uničova a Nového Jičína, z Bratislavy přijel Slovan a soupisku doplnily i dva „výběry“ Plzeňští Wolves a Be the best ze Slovenska. 

Kralupy byly nalosovány hned do prvního kola, které mělo vhazování naplánováno na 8:00 a tak většina týmu musela vstávat před 5-tou hodinou. Na hru to mělo spíše pozitivní efekt, všichni byli správně „nabuzení“ a předvedli hokej plný bruslení, boje o každý puk po celé ploše hřiště a sebevědomí při individuálních akcích. Produktivita byla výborná a výsledek byl jednoznačný. Následovalo slavnostní zahájení a dalších 6 utkání rozložených v průběhu celého dne. Delší či kratší pauzy hráči vyplnili fotbalem či volejbalem na prostranství před zimním stadionem, válením sudů a nějakou tajemnou hrou na agenty a zločince. Ta je zaujala natolik, že po ní přišlo jediné zaváhání, v jinak ve velkém stylu odehraných utkáních, a Piráti z Chomutova je málem obrali o všechny body, když ještě necelé 2 minuty před koncem tým prohrával o 3 góly. Pak hráči předvedli velkou touhu po zvratu a při vyrovnávacím gólu zbývali do konce 4 sekundy (pár rodičů byl zralých na záchranku :-)). Poslední zápas dne byl opět vítězný a na výsledkové tabuli jsme tak mohli číst 6x výhra a 1x remíza.
Část týmu se přesunula k ubytování do Karlových Varů a se zbytkem se setkala aspoň částečně na společné večeři (a odměně v podobě zmrzlinového poháru). Někteří se bohužel museli vrátit domů, aby podpořili zbytek hráčů na nedělním svazovém turnaji v Kralupech a zbytek se příjemnou procházkou (zeptejte se rodičů :-)) přes kolonádu vrátil do penzionu k zaslouženému odpočinku.
A v neděli to po ránu vypuklo znovu. Tentokrát jsme hráli proti týmům, které nakonec skončili před námi a hned při prvním zápase s Plzeňským vlky byli hráči ze začátku překvapeni v jakém tempu se začalo. Budiž jim ctí, že se dokázali přizpůsobit a nehledě na konečný výsledek uměli v některých částech zápasu převzít iniciativu a dostat soupeře pod tlak. A to i v situaci, kdy jedna hráčka vypadla kvůli horečce a celou neděli odehráli v sestavě 5+1. Stejný scénář se opakoval i v zápasech s Klatovy, Uničovem a Novým Jičínem. Utekl nám začátek nicméně další fáze zápasů byly vyrovnané (možná s výjimkou Nového Jičína) a chybělo i trochu štěstí při zakončení. Nehledě na prohry to byly zápasy odehrané ve výrazně vyšším tempu než v sobotu a určitě i hokejově přínosnější. To potvrdil i poslední zápas se slovenským výběrem Be the best, který jsme vyhráli „v polovičním tempu“ než se hráli předchozí zápasy. 
Po sečtení všech výsledků z toho nakonec bylo 6. místo (a 4. bylo na dostřel). Těžko bychom našli v Kralupech někoho, kdo by takovému umístění, v takové konkurenci věřil na začátku sezóny. Hlavním pozitivem však není umístění, ale především předvedená hra, aktivita na ledě a sebedůvěra hráčů při řešení herních situací. Pokud jsem dobře počítal, tak během 12-ti zápasů jsme pouze třikrát vyhodili „bezmyšlenkovitě“ puk a tenhle přístup se bude určitě hodit v budoucnosti na velké hřiště. I brankář celkem slušně zachytal a v některých okamžicích tým podržel, občas dokázal podpořit tým i slušnou rozehrávkou přes polovinu hřiště, s čímž většina soupeřů vůbec nepočítala. Myslím, že z toho byla i nějaká asistence.

Pokud bychom to shrnuli do jedné věty tak: slušná organizace, výborná příležitost konfrontace s týmy, které na svazových turnajích nepotkáváme a možnost hrát s kluby jako Uničov nebo Nový Jičín je nenahraditelná. Zbývá jen si přát: houšť, častěji a větší kapky.

 
Pojď hrát hokej
Portál HK Kralupy backloop logo 
Aktuální články
Pozvánka na víkendové domácí zápasy

Přijďte podpořit domácí borce! Každý kdo přijde je pro hráče hnací silou do dalších bojů a lepších výsledků. Těšíme se na Vás...

 
Vydařený domácí turnaj 4T

4T mají za sebou víkendový turnaj

 
Pozvánka na turnaj "100letí"

Přijďte podpořit Kralupské Vydry na turnaj "100letí"

 
V Příbrami rozhodla první třetina!
 
Vítězná série Starších žáků nekončí!
 
Dorost si připsal vítězství
 
Rozhovor s 3-brankovým střelcem Markem Němcem
 
Pozvánka na seminář pro rodiče a trenéry
 
Veledůležité 3 body!
 
Juniorka porazila Klatovy!
 
Utkání
Muži | Sobota 08.12.2018
13. kolo
4:1
HC Příbram - HK Kralupy
 
Junioři | Neděle 09.12.2018, 12:15
Slovan Ústí nad Labem - HK Kralupy nad Vltavou
4:0 ()
 
Dorost | Sobota 08.12.2018, 17:45
17. kolo
2:1
HK Kralupy - HC Česká Lípa
 
Starší žáci | Sobota 08.12.2018, 12:00
13. kolo
4:5
HC Vlašim - HK Kralupy
 
Mladší žáci | Sobota 08.12.2018, 10:00
13. kolo
HC Vlašim - HK Kralupy
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS
Portál HK Kralupy backloop logo  Heslo HK Kralupy na wikipedia,cz  Oficiální facebook klubu Oficiální youtube klubu  Oficiální google+ klubu  Oficiální twitter klubu  Oficiální rss feed klubu
Copyright © 2014 - 2015 HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou a autoři příspěvků, fotografií či videí. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího výslovného souhlasu držitelů práv je zakázáno jakékoliv užití obsahu webových stránek, zejména další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli příspěvku, fotografie, videa. Uvedená omezení se nevztahují na informace, zřetelně označené jako „Tisková zpráva“, které je možné bez jakýchkoli omezení dále šířit s podmínkou uvedení zdroje.