Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vynikající třetí místo 2. třídy na turnaji v Poděbradech

30.03.2017 | Václav Tolar

Minulou neděli se v Poděbradech konal turnaj 2. tříd, který se díky svým parametrům dá považovat za jeden z vrcholů sezóny pro naše druháky. Počet a kvalita týmů, mezi kterými nechyběly tradiční bašty českého hokeje, byly úctyhodné: Poděbrady, Jihlava, Sparta Praha, Mladá Boleslav, Kolín, Hradec Králové, Kladno, Kralupy.

Plán turnaje sliboval pro každého účastníka minimálně 5 zápasů. V první fázi se hrálo ve dvou čtyřčlenných skupinách systémem každý s každým. Pak následovalo playoff, do kterého postupovaly všechny týmy. Vyřazení pak sehráli vždy ještě jedno utkání o konečné umístění.

Naši začali boje ve skupině proti týmu Kolína. Od prvních minut ukazovali, že to budou oni, kdo bude v zápase tahat za delší konec. Výsledkem bylo naše celkem přesvědčivé vítězství. Podobný průběh mělo i druhé utkání - tentokrát z ledu odcházeli jako poražení malí kladenští hokejisté. Ve třetím zápase ve skupině si naši vybrali slabou chvilku, kdy zejména v jedné z třetin byli jakoby myšlenkami mimo ledovou plochu a nestíhali tak čelit tlaku soupeře z Hradce Králové. Ten nás pak celkem s přehledem porazil. V konečné tabulce skupiny jsme obsadili druhé místo.

Podobně jako na velkých světových akcích typu MS nebo olympiáda, rozhodovalo o úspěchu na turnaji jedno jediné utkání – čtvrtfinále. Výsledek bojů ve druhé skupině nám jako soupeře v tomto klíčovém zápase určil pražskou Spartu. Ta sice dosud na turnaji nepředváděla nijak oslnivé výkony, ale i tak se dalo předpokládat, že čtvrtfinálová bitva nebude lehká. Naši ale navázali na dobré výkony z prvních dvou zápasů od prvních minut ukazovali, že to budou oni, kdo bude na ledě lepším týmem. Postupně navyšovali svůj gólový náskok a mohli tak v závěru oslavit postup do semifinále turnaje. 

V semifinále kralupští narazili na pozdějšího vítěze turnaje Duklu Jihlava. I přes bojovný výkon našich malých borců, bylo od začátku jasné, že Jihlava je nad naše síly. Stejně jako všem ostatním soupeřům, které na turnaji potkala, nadělila i nám vysokou porážku. Naši druháci pak zakončili účinkování na turnaji utkáním proti Kolínu o konečné třetí místo. Ukázalo se, že naše výhra nad tímto soupeřem ve skupině nebyla náhodná a po velmi podobném průběhu jsme tak mohli oslavit čtvrté vítězství na turnaji a celkové třetí místo. 

Celkově nelze hodnotit účinkování naší 2. třídy na turnaji jinak, než jako velice úspěšné. Třetí místo v konkurenci osmi kvalitních týmů mluví za vše. Pozitivní ale také je, že náš výkon byl provázen vysokou střeleckou potencí. Naši druháci nasázeli soupeřům během celého turnaje více než 70 gólů v šesti zápasech. Při porovnání s ostatními týmy po čtvrtfinále, kdy všichni odehráli stejný počet utkání, jsme v tomto ohledu nestačili jen na dominující Jihlavu:


Sestava: Ondřej Albrecht, Tobiáš Binko (G), Vít Bradler, Daniel Heřman, Matyáš Hora, Hynek Janda, Jakub Štajer, Jakub Tolar, Matyáš Tureček

fotogalerie

 
Pojď hrát hokej
Portál HK Kralupy backloop logo 
Aktuální články
Pozvánka na víkendové domácí zápasy

Přijďte podpořit domácí borce! Každý kdo přijde je pro hráče hnací silou do dalších bojů a lepších výsledků. Těšíme se na Vás...

 
Vydařený domácí turnaj 4T

4T mají za sebou víkendový turnaj

 
Pozvánka na turnaj "100letí"

Přijďte podpořit Kralupské Vydry na turnaj "100letí"

 
V Příbrami rozhodla první třetina!
 
Vítězná série Starších žáků nekončí!
 
Dorost si připsal vítězství
 
Rozhovor s 3-brankovým střelcem Markem Němcem
 
Pozvánka na seminář pro rodiče a trenéry
 
Veledůležité 3 body!
 
Juniorka porazila Klatovy!
 
Utkání
Muži | Sobota 08.12.2018
13. kolo
4:1
HC Příbram - HK Kralupy
 
Junioři | Neděle 09.12.2018, 12:15
Slovan Ústí nad Labem - HK Kralupy nad Vltavou
4:0 ()
 
Dorost | Sobota 08.12.2018, 17:45
17. kolo
2:1
HK Kralupy - HC Česká Lípa
 
Starší žáci | Sobota 08.12.2018, 12:00
13. kolo
4:5
HC Vlašim - HK Kralupy
 
Mladší žáci | Sobota 08.12.2018, 10:00
13. kolo
HC Vlašim - HK Kralupy
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS
Portál HK Kralupy backloop logo  Heslo HK Kralupy na wikipedia,cz  Oficiální facebook klubu Oficiální youtube klubu  Oficiální google+ klubu  Oficiální twitter klubu  Oficiální rss feed klubu
Copyright © 2014 - 2015 HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou a autoři příspěvků, fotografií či videí. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího výslovného souhlasu držitelů práv je zakázáno jakékoliv užití obsahu webových stránek, zejména další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli příspěvku, fotografie, videa. Uvedená omezení se nevztahují na informace, zřetelně označené jako „Tisková zpráva“, které je možné bez jakýchkoli omezení dále šířit s podmínkou uvedení zdroje.