Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sezóna končí, sezóna začíná - rozhovor s trenérem Lukášem Majerem

10.04.2017 | HKK

Do konce "ledové sezóny" zbývá v Kralupech 6 dní, ale do začátku "nové sezóny" jenom 20 dní a tak jsme požádali trenéra mladšího dorostu Lukáše Majera o pohled zpátky i do budoucnosti.

HK Kralupy: Pane trenére, mladší dorost v letošní sezóně zažil opravdu povedený rok. Vítězství v základní části ELIOD ligy skupiny západ-sever a konečné 3.místo v nadstavbě. Můžete nejdříve zhodnotit základní část z pohledu týmu?
Lukáš Majer: První část sezóny nelze hodnotit jinak než pozitivně. V prvé řadě bych upozornil, že jsme již od soustředění v Milevsku měli z mužstva dobrý pocit. Sešlo se výborné, charakterové jádro hráčů ročníku 2001, které se nám navíc povedlo během první čtvrtiny soutěže vhodně doplnit a na ledě to bylo znát. Výsledkově, ale i především herně to mělo velice často hlavu a patu. Jediné co bylo trošku škoda, že se neodehrálo více zápasů s týmy jako Litoměřice a Kadaň. To byly už v základní části vynikající mače, které posouvaly hráče dopředu.


HKK: Bylo zajímavé sledovat, že mužstvo dalo za 24 zápasů úctyhodných 162 gólů, což činí průměr 6,7 branky na zápas. V čem byla ofenzivní síla týmu?
LM:
V takové svobodě v útočném pásmu, nerozlišování obránce, útočník, „netepání“ za to, že v jeden moment jsme někdy měli na modré čáře třeba jen jednoho útočníka, protože oba obránci byli v brankovišti. A samozřejmě také v tom, že jsme se snažili učit se, se po vyhranné třetině 4:0 na zbytek zápasu nevykašlat. Zároveň je třeba dodat, že jsme v týmu neměli nějakého „playmakera“ nebo vyloženě individualitu. V Litoměřicích byly Smola, Neudeker, naprosto chladnokrevní hráči v zakončení, to jsme si pořád zdůrazňovali, že až budeme mít takovou individuální kvalitu, můžeme chodit s nosánkem nahoře, do té doby je potřeba jít cestou týmové práce a pokory.

HKK: Přesto je někdo z hráčů, koho byste chtěl vyzdvihnout?
LM: Ano. Myslím si, že velký podíl na takovém elánu a pohodě mužstva měl Marek Němec. Je to náš hráč, který hrál loni extraligu v Letňanech a charakterově vynikající kluk. Spousta kluků se mohla v něčem inspirovat, hodně se debatovalo o přesilovkách, jak a co hrát, jak co bránit. To si myslím, že obohatilo všechny a dostávalo nám to hráče tam, kam jako trenéři chceme. Celkově Marek patřil k pilířům týmu a jeho výkony gradovaly někde v polovině play-off. Když se Mára v některých situacích v životě i ve sportu více kousne, a přitlačí v přístupu k některým věcem, mohou být Kralupy pyšní na dalšího úspěšného odchovance, který třeba u hokeje vydrží i v pozdějším věku.


HKK: Pokud přejdeme k play-off, tak po 5.kolech jste v bojích o extraligu měli „pouze“ 6 bodů. Čím si vysvětlujete, že vstup do nadstavby nebyl úplně nejlepší?
LM: Tak my jsme hlavně ze začátku základní části chodili a koukali na sebe co se děje, že jsme tak nahoře. Zajímavost třeba je, že jsme poprvé v utkání jako první inkasovali až ve 12.kole a tyto detaily s povedenou základní částí nás pasovaly do toho, že jsme vypadali jako favorit. Takže 6 bodů z úvodních kol nebylo nic ostudného, na druhou stranu z pohledu základní části asi pro někoho ano.

HKK: I tak, kde byly klíčové okamžiky „pomalejšího“ vstupu?
LM: V prvé řadě si myslím, že někteří klíčoví hráči nebyli v úplně v optimálním stavu naladěni na nadstavbu. Ač jsme se snažili dělat co bylo možné, preventivní opatření, večeře, videa a podobně, stejně jsme se nevyhnuli tomu, že z kraje „finálovky“ kombinovali někteří kluci zápasy proti týmům s extraligovými ambicemi se sjezdovkou a lyžařským umem. V kombinaci zápasů čtvrtek-neděle to prostě nejde a bohužel na přelomu leden/únor nás to trošku postihlo. Od toho 6.kola jsme již podávali stabilní výkony a to byly super zápasy. Ostatně jako celá nadstavba.

HKK: Stejně jako loni se Vás zeptám, která chvíle byla pro Vás v sezóně nejhorší a která naopak nejlepší?
LM: Tak za nejlepší považuji určitě sportovní zážitek a vynikající hokejové utkání na domácím ledě proti Kadani, které jsme otočili ze stavu 2:6 na 7:6 po nájezdech. Ani snad ne úplně z pohledu výsledku, ale především heroickému výkonu mužstva a celkové atmosféry, která na stadionu byla a běhal z ní mráz po zádech. Nejhorší byla asi bezmoc v Mostě, kde jsme si prohráli šanci na postup a také to, že všechno, co jsme zkusili bylo bez efektu. Ale oba ty okamžiky měly něco do sebe, stejně jako většina v této sezóně.


HKK: Byl někdo z hráčů v mladším dorostu, kdo Vás vyloženě překvapil a udělal největší skok za celou sezónu?
LM: Hráčů, kteří zaznamenali obrovský progres bylo strašně moc. Samozřejmě někdo měl horší sezónu, ale většina mužstva prošla velkým, individuálním vzestupem. Osobně mě těší vyhranost Filipa Sachra, kterého jsme tady měli z Kladna a zabudoval se do mužstva výborně a věřím, že příští rok se chytne v extralize. Dále odchovanci, obránci Michal Hájek, Aleš Drozda, Štěpán Binko, Kuba Kučera ti vyrostli v opravdu konkurence schopné beky. Z útočníků po nepříliš nepovedeném angažmá v Mladé Boleslavi se vrátil Vojta Richtr, který především v nadstavbě patřil k nejlepším hráčům. Z místních kluků pak obrovský progres zaznamenal Marek Jonáš a z mladých 2002 položil velký stavební kámen směrem do budoucna Karel Šmíd.

HKK: Poslední otázka směrem k soutěži LMD a celkové úrovně soutěže. Na svazu chystají určité reorganizace, jak jste viděl úroveň ELIOD ligy skupiny-západ?
LM: Říkal jsem to už loni, 1.liga mladšího dorostu tu má vynikající úroveň. Trenéři a celkově realizační týmy se tomu věnují. V soutěži jsou jsme naráželi na výborně připravené týmy. Tři, čtyři mužstva to brali opravdu vážně. Především Třemošná, Kadaň, Litoměřice, ale i třeba Klatovy v nadstavbě tomu dávaly hodně. Všechny zápasy s těmito kluby měly super úroveň a hráče a prostředí posouvaly dle mě strašně vysoko. Hráči z takového prostředí pak mají šanci se u hokeje udržet a ti co trošku chtějí mohou bojovat o místo na soupisce extraligy.

HKK: A hráči?
LM: Co se týče hráčů, tak my jsme tady celou sezónu o něco hráli, ty týmy to mezi sebou řešily, létaly pozvánky na zápasy po facebooku, hráči se navzájem hecovali. To si myslím, že je na 1.ligu strašně dobře. Jediné co, a s tím jsme bojovali i u nás, ale je to běžné asi všude, je přístup některých kluků ve stylu, že vše směřují k utkání. Mají odmalička zafixováno, že o víkend se hraje a nejpozději v pátek na trénink. To je dle mě úplná pitomost a jsem rád, že takových kluků jsme v týmu moc neměli a konkurence to nedovolovala. Většinou zkraje týdne jsou haldy dovednostních tréninků, nejvíc se tlačí na pilu a ti kluci rostou právě tady. Třeba v našem týmu je možná „shoda náhod“, že nejvíc tréninků dobrovolných, ranních a navíc, měli hráči, kteří skončili v TOP 5 kanadského bodování týmu. A zároveň proti tomu není útok. Buď ten hráče je pohlcen prací a prostředím, tak tyto tréninky vyhledává sám, protože ví, že se zlepší a baví ho to. A nebo to hraju proto, abych měl o víkend 1+0, ale že neumím přihrát bekhendem, žabku, vystřelit z první už si nedomyslím, protože jsem to neměl kdy natrénovat, jelikož na to nechodím. Proto se snažíme v klubu tlačit hodně na myšlení hráčů a celkovou kulturu organizace. Vedení, zázemí a podmínky máme k tomu výborné.

HKK: Jak vypadá situace a dorostem na příští sezónu?
LM: Mladší dorost bude mít slabší základnu. Čeká nás těžká sezóna, ale proto to děláme, abychom to tady stabilizovali. 2001-ky jdou do staršího dorostu, který zatím čekáme jak bude vypadat, ale pokud vše půjde tak jak má, tak tu budeme mít dva ligové dorosty, což je na tento klub obrovský kus práce a pro hráče, kteří se potřebují odrazit k návratu do extraligy nebo jako příprava na další sezónu, si myslím, že sloužíme jako ideální „roční akademie“.

 
Pojď hrát hokej
Portál HK Kralupy backloop logo 
Aktuální články
Pozvánka na víkendové domácí zápasy

Přijďte podpořit domácí borce! Každý kdo přijde je pro hráče hnací silou do dalších bojů a lepších výsledků. Těšíme se na Vás...

 
Vydařený domácí turnaj 4T

4T mají za sebou víkendový turnaj

 
Pozvánka na turnaj "100letí"

Přijďte podpořit Kralupské Vydry na turnaj "100letí"

 
V Příbrami rozhodla první třetina!
 
Vítězná série Starších žáků nekončí!
 
Dorost si připsal vítězství
 
Rozhovor s 3-brankovým střelcem Markem Němcem
 
Pozvánka na seminář pro rodiče a trenéry
 
Veledůležité 3 body!
 
Juniorka porazila Klatovy!
 
Utkání
Muži | Sobota 08.12.2018
13. kolo
4:1
HC Příbram - HK Kralupy
 
Junioři | Neděle 09.12.2018, 12:15
Slovan Ústí nad Labem - HK Kralupy nad Vltavou
4:0 ()
 
Dorost | Sobota 08.12.2018, 17:45
17. kolo
2:1
HK Kralupy - HC Česká Lípa
 
Starší žáci | Sobota 08.12.2018, 12:00
13. kolo
4:5
HC Vlašim - HK Kralupy
 
Mladší žáci | Sobota 08.12.2018, 10:00
13. kolo
HC Vlašim - HK Kralupy
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS
Portál HK Kralupy backloop logo  Heslo HK Kralupy na wikipedia,cz  Oficiální facebook klubu Oficiální youtube klubu  Oficiální google+ klubu  Oficiální twitter klubu  Oficiální rss feed klubu
Copyright © 2014 - 2015 HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou a autoři příspěvků, fotografií či videí. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího výslovného souhlasu držitelů práv je zakázáno jakékoliv užití obsahu webových stránek, zejména další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli příspěvku, fotografie, videa. Uvedená omezení se nevztahují na informace, zřetelně označené jako „Tisková zpráva“, které je možné bez jakýchkoli omezení dále šířit s podmínkou uvedení zdroje.