Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší dorost je v plné přípravě, na turnaji v Přerově skončil čtvrtý

16.08.2017 | HK Kralupy

Již od prvního týdne v srpnu jsou na ledě starší dorostenci klubu HK Kralupy nad Vltavou. Na nově vzniklou RLSD - regionální ligu staršího dorostu, kam byl středočeský klub zařazen, se hráči ročníku 1999, 2000 a 2001 připravují pod vedením trenérské dvojice Lukáš Majer - Vojtěch Sklíba. Starší dorost měl velmi náročný především druhý týden v srpnu, a uvnitř článku přinášíme info z dění v týmu staršího dorostu.

Letní příprava staršího dorostu probíhala převážně v domácích podmínkách sportovního areálu okolo zimního stadionu v Kralupech nad Vltavou a účastnilo se jí přes 20 hráčů. "Trénovali jsme 7x v týdnu, úterý a pátek dvojfázově, pondělí, středa, čtvrtek po jedné, odpolední fázi. Celkem mužstvo absolvovalo 57 tréninkových jednotek, s tím, že skladbu letní přípravy jsme konzultovali s Kubou Kmeťkem, kterého máme v týmu jako kondičního a strench trenéra. Myslím, že pro hráče to byla atraktivní, efektivní a zábavná příprava, už jenom tím, že jsme 2x týdně chodili na led," říká úvodem hlavní trenér staršího dorostu Lukáš Majer.

Starší dorost v přípravě sehrál přátelské fotbalové utkání ve Chvatěrubech, zažil víkendové letní soustředění na Mělníku, nebo využíval služby posilovny Orange Gymu v centru Kralup nad Vltavou. "Minimalizovali jsme běhy, kromě nějakého aerobního nabírání základního objemu, které si Kuba připravil, jsme se snažili trávit hodně času v posilovně a pracovat na síle. Nesmím samozřejmě zapomenout na obratnostní věci a herní prvky, které si myslím, že mají v přípravě staršího dorostu pevné místo," doplňuje trenér. Dle jeho slov se rozrostl i realizační tým staršího dorostu HKK, se kterým půjde i do sezóny 2017/2018. "Jako asistent trenéra a trenér brankářů zároveň, bude působit Vojta Sklíba, který tu je již od dubna. Vojta je srdcař, který je do hokeje zažraný a já se strašně rád obklopuji takovými lidmi. Dále pokrčuje vedoucí mužstva Pavel Štibran a nově k němu přibude Jiří Richtr. Vzhledem k tomu, že chceme hráčům nabídnout opravdový servis, již od léta spolupracujeme s paní Lucií Fekovou, špičkovou fyzioterapeutkou, která se o některé naše kluky stará dennodenně a nám se povedlo s ním spolupracovat i na týmové bázi.  Posilovny nám připravuje Kamil Janda no a Kubu Kmeťka nemusím vůbec představovat. Ten připravuje klukům off-ice tréninky a my jako trenéři s ním spoustu věcí konzultujeme," představuje kompletní realizační tým Lukáš Majer

Do předzávodního období vstoupil starší dorost 5.8. od pondělí 7.8. se pak připravoval v nové hale v Říčanech u Prahy. "Začali jsme dobrovolnými, víkendovými tréninky. Od pondělí jsme poté již jeli naostro v Říčanech. Díky Martinu Altrichtrovi za zajištění všechno, co jsme k soustředění potřebovali. Trénovali jsme 2x denně na ledě, dopolední fáze byla obohacena o suchou, kterou vedl právě Kuba Kmeťko. V odpolední fázi jsme dávali velký prostor regeneraci, hráči měli na závěr dne možnost bazénu, sauny a výřivky. Tyhle tři dny hodnotím velice kladně." 

V pátek 11.8. se pak starší dorost sešel v moravském Přerově, kde večer absolvoval trénink a o víkendu náročný, mezinárodní turnaj. Kromě Kralup startovali na turnaji ještě domácí HC ZUBR Přerov, HC Tábor, HC Hvězda Praha a účastník slovenské extraligy dorostu - HC Bánská Bystrica. "Vůbec jsme se nebáli toho, že jsme byli teprve týden na ledě. Prostě to takto nastalo a hotovo. Turnaj nám nabídnul 4 nesmírně těžké zápasy, kdy si myslím, že dva byly z naší strany odježděné velice kvalitně. Vždy to byly ty první v onen hrací den," naráží Majer na nabitý program turnaje, kdy hráči po raním plno hodnotném zápasu hraném 3x20 minut, absolvoval za 2 hodiny další utkání.

VÝSLEDKY STARŠÍHO DOROSTU NA TURNAJI V PŘEROVĚ:

sobota12.08.09:45HC ZUBR Přerov – HK Kralupy nad Vltavou7:3(2:1, 2:1, 3:1)
Branky: 1. Skopal (Šimanský), 4. Gorás (Skopal), 25. Frolek (Komačka), 36. Nesrsta (Koudela), 48. Wolf (Skopal), 48. Komačka (Andrýsek), 49. Nesrsta (Krul) – 19. Škrdlant (Černý), 32. Škrdlant (Šiška), 54. Němec (Danov).

sobota12.08.13:45HK Kralupy nad Vltavou – HC Hvězda Praha2:6(1:0, 1:3, 0:3)
Branky: 13. Bradáček (V. Hes), 22. Černý (Škrdlant) – 26. Kulich (Klepáček), 30. Vidím (Štíbr), 40. Biben (Parshakov), 49. Fleischman (Klepáček), 49. Beier (Zwählen), 56. Klepáček (Ladman).

neděle13.08.10:30HC ´05 Banská Bystrica – HK Kralupy nad Vltavou2:1(1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 17. Pisarovič (Kraut, Kristály), 30. Kristály (Ganz) – 40. Danov (Bradáček).

neděle13.08.14:30HK Kralupy nad Vltavou – HC Tábor4:4(1:0, 2:2, 1:2)
Branky: 8. Němec (Danov, Bradáček), 24. Němec, 31. Danov (Bradáček), 44. Marek (Škrdlant) – 29. Chocholoušek (Bouška), 31. Knobloch, 44. Kratochvíl (Štekr), 52. Barták.


Starší dorost nakonec na turnaji získal 1 bod, za remízu s Táborem a díky lepšímu skóre, tak putoval na 4.pozic právě na úkor Tábora. "Výsledkově to není úplná hitparáda, nicméně bude chvíli trvat, než si téměř mladé mužstvo sestavené z 2001ček sedne a zvykne si na hokej, který se ve straším dorostu hraje. V prvním zápase nám Přerov utekl až ve 48.miniutě, do té doby to bylo vyrovnané utkání," upozorňuje Majer. Ve druhém zápase prohrál starší dorost s pozdějším vítězem turnaje pražskou Hvězdou 2:6, ač ještě v úvodu 2.třetiny vedl 2:0. "Tady jsme doplatili na nedisciplinovanost, Hvězda především ve 2.třetině za výsledkem více šla. Z naší strany to bylo nejhorší vystoupení na turnaji," konstatuje Majer. Druhý den již přinesl první příděl bodů a dva vyrovnané zápasy. "S Bánskou Bystricí to bylo nejkvalitnější utkání z turnaje. Soupeř chtěl hrát hokej, byl hokejový. My jsme v závěru sahali po vyrovnání v power-play, ale celý turnaj jsme se trápili v koncovce, nicméně tohle utkání zatím nejlepší z celé přípravy," usmál se mladý trenér dorostenců. Poslední klání o 4.místo pak Středočechy dovedl k měření sil s týmem HC Tábor. "Utkání jsme měli rozehrané lépe, než na remízu. Bohužel individuálními chybami jsme o vedení přišli, nicméně jako tým jsme těžký zápas v únavě zvládli," uzavírá hodnocení turnaje Lukáš Majer.  

A kdo že na turnaji ze straších dorostenců nejvíce zazářil? Ocenění od organizátorů turnaje za nejlepšího hráče týmu, dostal útočník Kralup Dominik Danov, který do týmu přišel teprve v úvodu přípravy. "Dominik je nesmírně kvalitní hráč, má za sebou bohaté zkušenosti z extraligy staršího dorostu v Letňanech, kde jsme se po vzájemné dohodě všech tří stran domluvili na jeho uvolnění k nám. Dominik trošku bilancoval se svou hokejovou budoucností, téměř čtyři měsíce byl bez tréninku. Pokud se zapracuje do mužstva, bude nesmírně platný, ale zatím spolu máme dohodu, že to nechávám na něm a dáváme tomu volný průběh," nechal nás nahlídnout pod pokličku dění v kabině SD její šéf a zároveň doplnil, že kádr se teprve tvoří.

"Z Mladé Boleslavi se vrátil obránce Adam Hes, který nám po defenzivní stránce nesmírně pomůže. Je to hráč, který zblokuje 10 střel za zápas a takových je na trhu málo. Z hostování na Hvězdě se vrátil i gólman Kuba Furst, do obrany ještě Petr Smažík, který je náš odchovanec, ale několik sezón teď strávil v Rytířích Kladno." Útok kromě již zmíněného Danova vyztužili ještě Michal Mrkvička taktéž z Kladna či David Bradáček z Mělníka. "Všechno to jsou mladí kluci, převážně 2001ky, pro které ta tříročníková soutěž bude super zkušenost. V kádru máme aktuálně 23 hráčů, s tím, že s 1-2 hráči ještě jednáme a doplňovat se tak bude možná ještě na všech pozicích," uzavřel povídání v trenérském kamrlíku Lukáš Majer s tím, že na soutěž, která se bude hrát v sezóně 2x týdně je potřeba početné mužstvo.   


 
Aktuální články
Dorost díky odhodlání a vůli zvítezil v České Lípě

Dorost zarazil vítěznou jízdu České Lípy!

 
Frýdlant překvapil Kralupské dorostence

Frýdlant překonal kralupský dorost

 
Výhra A-týmu na závěr

A- tým si na poslední zápas sezóny vyrazil na led Neratovic. I s podporou fanoušků si odvezl skalp Buldoků, kde 4 góly zápasu vsítil Jakub...

 
Výhra dorostu nad Rouen Dragons
 
Poděkování od A-týmu
 
Kurz trenér licence C
 
Hořký konec na domácím ledě!
 
Dorost vítězí na domácím ledě!
 
Nedělní zápas Dorostu na horách
 
domácí zápas Dorostu vyzněl pro Kralupské barvy
 
Utkání
Muži | Sobota 16.02.2019
22. kolo
4:6
HC Buldoci - HK Kralupy
 
Junioři | Sobota 16.02.2019, 18:00
31. kolo
7:5
HK Kralupy - HC Klatovy
 
Dorost | Neděle 17.02.2019, 14:45
28. kolo
2:3
HC Česká Lípa - HK Kralupy
 
Starší žáci | Neděle 10.02.2019, 12:30
22. kolo
HK Kralupy - HC Vlašim
 
Mladší žáci | Sobota 16.02.2019, 11:00
23. kolo
7:9
HC Poděbrady - HK Kralupy
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS
Portál HK Kralupy backloop logo  Heslo HK Kralupy na wikipedia,cz  Oficiální facebook klubu Oficiální youtube klubu  Oficiální google+ klubu  Oficiální twitter klubu  Oficiální rss feed klubu
Copyright © 2014 - 2015 HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou a autoři příspěvků, fotografií či videí. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího výslovného souhlasu držitelů práv je zakázáno jakékoliv užití obsahu webových stránek, zejména další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli příspěvku, fotografie, videa. Uvedená omezení se nevztahují na informace, zřetelně označené jako „Tisková zpráva“, které je možné bez jakýchkoli omezení dále šířit s podmínkou uvedení zdroje.