Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Trenér dorostu Lukáš Majer: Někdy to jde těžce, ale dřeme každý den

30.11.2017 | HK Kralupy

Kralupy – Starají se o jedno z největších překvapení, jsou na nejlepší cestě tomu, aby se vážně porvali o postup do extraligy. Starší dorost se momentálně nachází v polovině své sezony. Z osmačtyřiceti možných bodů získal hned jednačtyřicet z nich a drží naprosto parádní druhé místo tabulky. S radostí jsme tak vyzpovídali trenéra Lukáše Majera.

Najde se vůbec něco, co se v první polovině sezony nedařilo?

Ač to možná podle tabulky vypadá, tak určitě jsme v zápasech neměli takovou dominantnost. Pro postup do nadstavbové skupiny bylo důležité, že jsme zvládali zápasy s celky z dolní poloviny tabulky, a to jak doma, tak na hřištích soupeřů. S Jičínem jsme se doma trápili do poslední minuty, duel s Krkonošemi jsme museli otáčet ze stavu 0:2 a s Českou Lípu jsme hráli půl zápasu 3:1. Takže ono to vypadá jasně, ale o naší jasné převaze v těchto soubojích nemůže být řeč.

Přesto je kluci zvládli. Jak jste viděl bitvy s top týmy?

Co se týče zápasů s týmy, se kterými se budeme potkávat dál, tak tam už to mělo i hokejovou kvalitu. Mělník je pro mě hlavní aspirant na postup do extraligy, má obří kvalitu hráčů ročníků 1999 a zbytek sezony bude hrát špici. O to víc nás těší, že jsme dokázali s takovým týmem ve dvou zápasech držet krok a odehrát rovnocenné partie, výhry jsou jen bonusem. Podobným případem jsou Benátky, které výborně bruslí a oba zápasy s nimi byly reklamou na hokej v  1. lize. O prvním Jablonci ani nemluvě. I proto smekám před celým týmem. Od kustoda, přes mé kolegy v realizačním týmu, až po hráče. Všichni zaslouží absolutorium.  

S předvedenou hrou panuje spokojenost?

Nesčetněkrát jsme tahali za kratší konec a tápeme v obraně. Utkání, které jsme prohráli, rozhodly góly, které jsme si nechali dát ze situací, z nichž branky normálně nepadají. Směrem dopředu pak máme problémy s proměňováním šancí. Lekci z produktivity nám daly doma třeba Benátky. Třikrát dostaly kotouč mezi kruhy a třikrát vymetly šibenici. My takových šancí potřebujeme šest. Je to zapříčiněno nevyrovnaností týmu. Soupeři mají tři pětky stejné a u nás spousta hráčů nemá základy, neumí přihrát bekhendem, dát žabku, vystřelit golfovým úderem. Pracujeme každý den, kluci dřou neskutečným stylem, ale špatné návyky se odstraňují nesmírně těžce.

V čem tedy tkví síla mančaftu?

Celou ligu hrajeme převážně s ročníkem 2001. V tříročníkovém systému je to sice tvrdý oříšek, ale v kombinaci s pouze pěti hráči ročníku 1999 jsme vytvořili opravdu skvělou partu. První dvě sezony, kdy jsem trénoval mladší dorost, jsme měli vždy výborný tým. Ale klima a pouto, které je mezi hráči nyní ve starším dorostu, jsem ještě nezažil. Kamil Černý, Pavel Pospíšil, Martin Škrdlant nebo kapitán Honza Chalupecký, to jsou kluci, kteří si prošli v jiných klubech bídou, byli všude odepisovaní. Díky vytrvalosti došli až do staršího dorostu a teď mají odměnu v tom, že si mohou poslední sezonu v mládežnickém věku opravdu užít. Tomu, že kádr postupně získával na síle, vděčíme zaprvé každodenní práci, a za druhé různým týmovým a stmelovacím aktivitám. Například jsme byli společně v říjnu na večeři v Praze, v listopadu jsme spali po jednom utkání v Kralupech na hotelu, byli jako celý tým v kině. V podobné aktivity osobně věřím, takže tým spolu tráví hodně času i mimo led, což se přirozeně přenáší i na led.

Teď vás čeká nadstavba. 22 zápasů, soupeři jako Třebíč, Kolín nebo Chrudim…

Tento systém sloučení skupin je v některých ohledech nešťastný. Místo zápasů s Ústím, Hvězdou Praha nebo PZ Kladno, budeme cestovat téměř na každý zápas tři hodiny autobusem. Ale je třeba to vzít a už nyní se těšíme. To, že pojedou Kralupy na zápas nadstavbové skupiny v boji o extraligu třeba do Třebíče, je velký svátek. Už jsme slýchali ze strany vedení, že možná na takové střetnutí s námi pojedou i funkcionáři, což jenom dokazuje, že lidé okolo mne odvádí opravdu dobrou práci a náš tým může reprezentovat naši organizaci v pozitivním světle. Celkově si plány do nadstavby necháváme v kabině, nicméně cíl v podobě postupu jsme splnili, takže si utkání budeme chtít užít tak, aby každý soupeř viděl v našem týmu tu nejtěžší překážku.  

Jde o vzdálenou myšlenku. Ale když téma možného postupu do extraligy načneme?

Je malý zázrak, že se vůbec o tomto tématu můžeme bavit, ale je pravda, že 85% týmu by příští rok tuhle soutěž mohlo hrát. Nicméně, jak už jsem říkal výše - týmy z ostatních skupin budou chtít jít nahoru a pokud si k tomu přidám Jablonec s bilancí samých výher, Mělník s nadmírou zkušeným kádrem, tak už jen z naší čtveřice jsou dva týmy na postup. A to detailně neznáme celky z jiných skupin, kde čekáme ještě větší kvalitu. Určitě jsme ale moc rádi, že na naše domácí zápasy chodí spousta lidí. Pokud utkání v základní čísti byla atraktivní, tak nyní si myslím, že těch jedenáct posledních zápasů před domácím publikem bude opravdu suprových.

 
Aktuální články
Pozvánka na Masarykův pohár

Patrik Husák, který získal extraligový titul v dresu HC Oceláři Třinec v sezóně 2018-2019 přiveze do Kralup Masarykův pohár!

 
Dny Kralup 2019

Zábava na Dnech Kralup

 
Hráči A - týmu si v letní přípravě zaskočili pro extraligový titul v Rink Bandy

Hráči Kralup přes letní přípravu nezahálí

 
Dny Kralup 2019 se blíží!
 
MŽ na prvním kempu v HTC Praha
 
HKK na Dnech Kralup 2019!
 
MŽ a Dorost zahajují letní přípravu
 
Trenérské obsazení kategorií pro sezónu 2019/2020
 
A - tým nezahálí!
 
Krásné Velikonoce
 
Utkání
Muži | Sobota 16.02.2019
22. kolo
4:6
HC Buldoci - HK Kralupy
 
Junioři | Neděle 17.03.2019, 12:30
39. kolo
4:1
HK Kralupy - HC Energie
 
Dorost | Neděle 24.03.2019, 11:10
34. kolo
5:4
HK Kralupy - HC Česká Lípa
 
Starší žáci | Sobota 23.03.2019, 11:00
27. kolo
4:1
HC Benátky - HK Kralupy
 
Mladší žáci | Neděle 24.03.2019, 12:00
29. kolo
9:5
Velké Popovice - HK Kralupy
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS
Portál HK Kralupy backloop logo  Heslo HK Kralupy na wikipedia,cz  Oficiální facebook klubu Oficiální youtube klubu  Oficiální google+ klubu  Oficiální twitter klubu  Oficiální rss feed klubu
Copyright © 2014 - 2015 HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou a autoři příspěvků, fotografií či videí. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího výslovného souhlasu držitelů práv je zakázáno jakékoliv užití obsahu webových stránek, zejména další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli příspěvku, fotografie, videa. Uvedená omezení se nevztahují na informace, zřetelně označené jako „Tisková zpráva“, které je možné bez jakýchkoli omezení dále šířit s podmínkou uvedení zdroje.