Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ohlédnutí za sezonou A-týmu. Slibný start, smutný závěr

12.03.2018 | HK Kralupy

Kralupy – Vynikající začátek, trpký konec. Nějak takto by šla nejjednodušeji popsat poslední sezona kralupského áčka, které se po výborné základní části neprobojovalo přes baráž do krajské ligy a v dalším ročníku bude hrát znovu krajskou soutěž. Pojďme si společně připomenout celý hokejový rok 2017 – 2018.

ZÁKLADNÍ ČÁST

Šestnáct utkání, třináct výher, tři porážky, pouze jedna v základní hrací době. Kralupy překvapovaly hokejovou veřejnost po všech stránkách, jen o bod týmu utekl Prezidentský pohár pro celkového vítěze základní části.

Vše začalo vydřenou výhrou 5:4 nad Zlonicemi, od které se HK odrazil za třemi vítězstvími v řadě. Žilinu mužstvo smetlo 7:1, jen o gól méně inkasoval další soupeř – Božetice (6:1). Na ledě Velkých Popovic Kralupy následně vyhrály 4:2, a i když v dalším souboji podlehly Rakovníku v nájezdech (2:3), v třech nadcházejících bitvách byly stoprocentní. Nejvíce zaujal triumf nad Hořovicemi, svěřenci trenérů Josefa Zajíce a Jiřího Exnera zvítězili vysoko 13:2.

V devátém kole musel celek z Mělnicka snést druhou prohru, i zde ovšem Kralupy získaly alespoň bod, se Spartakem Příbram prohrály 6:5 v prodloužení. V desátém souboji sezony přišel další z mnoha debaklů – HK před svými příznivci smetl Zlonice 10:2. Poté si naše áčko připsalo dvoubodový triumf nad Žilinou a v dalších dvou kláních nedovolilo soupeři ani jeden gól – s Rakovníkem si pohrálo 11:0 a prestižní duel se Sedlčany opanovalo výsledkem 4:0.

Do konce základní části zbývala pouze tři kola a o Kralupech už se dávno mluvilo jako o jednom z hlavních aspirantů na možný postup do krajské ligy. Mužstvo se v tu dobu už víceméně připravovalo na baráž, a přestože poprvé v sezoně prohrálo po šedesáti minutách (s Benátkami), porazilo v předposledním utkání Žebrák 3:2 a v samotném závěru přehrálo i Hvězdu Kladno 11:4.

Čtyři kola s deseti a více nastřílenými brankami a perfektní řada domácích triumfů budila respekt. Mužstvo mohlo být společně s trenéry navýsost spokojené, ostatní soupeři o Kralupech mluvili s velkým uznáním. A skóre 96:34 hovořilo za vše, HK měl nejlepší obranu i útok (společně s Žebrákem).

Během základní části stojí za zmínku určitě i nešťastná situace při domácím zápase s Božeticemi, hráče soupeře při jednom ze soubojů řízla brusle do krku. K nebezpečnému zranění přispěchala rychle kralupská dvojice Robin Student a Jan Háva, kteří poškozenému protihráči poskytli okamžitou pomoc. O tomto hrdinském činu se mluvilo ještě dlouho po utkání s velkým uznáním a díky včasné a profesionální reakci proběhla léčba hráče bez větších potíží. Hostující klub ocenil pomoc oficiálním děkovným dopisem. Co však bylo ze všeho nejdůležitější – hráč byl v pozdějších chvílích v pořádku. 

Skupina SEVER

1. KRALUPY 16 11 2 2  1 96:34 39
2. Benátky B 16  8 1 2  5 69:59 28
3. Rakovník B 16  4 2 2  8 63:90 18
4. Zlonice 16  5 1 1  9 63:93 18
5. Žilina 16  5 0 2  9 60:74 17
6. Hvězda Kladno 16  5 0 1 10 74:83 16

Skupina JIH

1. Sedlčany 16 13 0 1  2 90:46  40
2. Žebrák 16 10 1 0  5 96:74  32
3. V. Popovice B 16  8 1 2  5 82:71  28
4. Sp. Příbram 16  5 4 0  7 84:86  23
5. Božetice 16  5 2 0  9 81:100 19
6. Hořovice 16  3 0 1 12 67:115 10

BARÁŽ

Situace v baráži byla jasná. Do bojů o dvě postupová místa promluvila čtveřice mužstev – Kralupy, Sedlčany, Kutná Hora a PZ Kladno. Posledně dva jmenovaní hájili účast v nejvyšší krajské soutěži a tu nakonec oba oddíly udržely. V Kralupech se ovšem o hokeji znovu naplno začalo mluvit, jako by se klub alespoň na chvilku vrátil do svých nejlepších let, kdy bojoval o extraligu.

Na začátku šestikolových bitev jely Kralupy na půdu PZ Kladna. „Zajícovci“ vybojovali na ledě favorita cenný bod, baráž pro tým nezačala vůbec špatně. Na pozdějších porážkách se ovšem podepsal nadcházející domácí duel s Kutnou Horou, který HK prohrál 2:4. V souboji navíc přišel o důležité hráče, baráž například skončila pro Dušana Sikelu a nepokračoval ani gólman Jiří Exner.

Po dvou výsledkově nevydařených utkáních čekal Kralupy dvojzápas se Sedlčany, ve kterých nutně potřeboval zvítězit. Utkání i přes výrazné oslabení HK zvládl, Tatran porazil 5:1. Odveta se ovšem týmu nepovedla, v Sedlčanech prohrál 1:3 a toto nevydařené střetnutí hodně snížilo šanci klubu na možný postup. Tu Kralupy definitivně ztratily po dalším měření sil, tým kolem hračičky Jakuba Kaprála podlehl Kutné Hoře a nevyhrál ani v posledním nedělním klání, ve kterém padl s PZ Kladno 4:7.

I přes finálový neúspěch se ovšem Kralupy prezentovaly po celou sezonu nejlepším možným způsobem a časté gólové žně byly tou nejlepší pozvánkou do dalších let. Úplným závěrem nám dovolte, abychom všem našim fanouškům, sponzorům, hráčům i trenérům poděkovali za fantastickou spolupráci v sezoně 2018 – 2019 a v dalším ročníku se budeme těšit na další ostré boje a výhry. Děkujeme!

V dalších dnech vám přineseme i celkové hodnocení našeho šéfa Josefa Zajíce.

 
Aktuální články
Muži derby těsně prohráli

V posledním utkání před play-off kralupské áčko těsně podlehlo v derby na Mělníku.

 
S Kobrou po třetině hotovo

Junioři zvítězili i v posledním domácím utkání před play-off. 

 
HK Kralupy v soutěžích

Ve fotogalerii přehled současného postavení kralupských týmů v soutěžích od mužů po pátou třídu.

 
Muži končí základní část derby s Mělníkem
 
Áčko porazilo Slaný
 
5. třída vítězně proti Rakovníku
 
Starší žáci vyhráli páté utkání v řadě
 
Junioři přehráli Chrudim
 
Mladší žáci vyhráli obě domácí utkání
 
Žáci o víkendu s polovičním úspěchem
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS