Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Bomba! V Kralupech bude mít přednášku psycholog a trenér Marian Jelínek

30.08.2018 | HK Kralupy

Kralupy – Velmi zajímavý zážitek se naskytne lidem v Kralupech již 26. září. V kině Vltava se totiž koná od 18.30 přednáška Mariana Jelínka, známého hokejového trenéra, sportovního psychologa a bývalého osobního kouče Jaromíra Jágra. Přednáška je určena především pro rodiče mladých sportovců, stejně tak pro trenéry jakýchkoliv sportů, učitele i širokou veřejnost!

Rodák z Českého Krumlova Marian Jelínek má za sebou několik úspěšných angažmá v české hokejové extralize (HC Sparta Praha, HC Plzeň 1989, BK Mladá Boleslav) i u českého národního týmu - v roce 2005 asistoval Vladimíru Růžičkovi při zisku titulu mistrů světa. V současné době je hlavním trenérem týmu HC Motor České Budějovice. Kromě trenérských aktivit přednáší na katedře psychologie a mezi jeho hlavní zájmy patří psychologie sportu.

 Na pozici mentálního kouče spolupracuje s tenistkou Karolínou Plíškovou nebo Tomášem Hertlem. Se svými poznatky se dělí při besedách, rovněž napsal několik úspěšných knih. Kralupský hokejový oddíl připravil všem milovníkům sportu velkou lahůdku – besedu právě s Marianem Jelínkem.

Chystáte se na besedu do Kralup nad Vltavou. Co víte o hokejovém dění v tomto městě?

Jelikož se pohybuji v hokejovém prostředí nějaký ten pátek, tak si myslím, že něco málo o kralupském hokeji vím, ať již z hlediska historického, tak i současného. Vždyť v nedávné minulosti tam například pracoval i můj svěřenec ze Sparty či Mladé Boleslavi - Michal Brož. V současnosti vnímám hokejové dění v Kralupech jako velmi pokrokové, založené na kvalitní práci s mládeží. Také vím, že se můžete pyšnit i takovými jmény, jako je váš odchovanec Martin Procházka nebo současný šéftrenér Josef Zajíc.

V podtitulu pozvánky na Vaši přednášku „Vítěz ve sportu? Především člověk“ je uvedeno, že je vhodná především pro rodiče malých sportovců, stejně jako pro trenéry jakýchkoliv sportů, učitele i širokou veřejnost. Proč by tento typ publika měl přijít, co se dozví a nebude to tedy povídání „jen o hokeji“?

Víte, sice jsem z hokejového prostředí ale problematika, o které budeme hovořit, se podle mého názoru týká nás všech. My vytváříme prostředí, v kterém žijeme, trénujeme, vychováváme či nevychováváme naše ratolesti. Současná doba, v které žijeme, je nejlepší dobou lidstva, přesto má svá slabá, často skrytá místa, která, pokud se jim nevěnujeme, mohou vést k patologickým jevům ve společnosti, rodinách, školách či klubech. A já se snažím právě na tyto negace blahobytu poukázat, vědomě provokativní formou o nich hovořit a na sportovních příkladech je demonstrovat.

Přece jen, jste hlavně odborník na lední hokej, i když Váš přesah do oboru psychologie je obrovský a univerzálně přenosný na jakákoliv jiná sportovní odvětví. V čem podle Vás tkví hlavní problém, že jsme tak začali zaostávat za světovou špičkou?

Ano, lze to tak vnímat. Problémových otázek, respektive důvodů se nabízí celá řada. Já si myslím, že jsme nezachytili to, že ze života dětí zmizelo implicitní učení a my ho musíme zavést do tréninkového procesu. Nebylo to dříve nutné, ale teď se ukazuje, že se bez něho neobejdeme. Budeme o tom hovořit na přednášce.

Zdroj: Kralupský Zpravodaj/Jindřich Kohm

 

 
Aktuální články
Áčko porazilo Slaný

Kralupský tým mužů drží po vítězství nad tradičním soupeřem ze Slaného 3. místo ve skupině západ!

 
5. třída vítězně proti Rakovníku

Nepříznivý vývoj dokázali v nedělním utkání otočit kralupští páťáci, hattrickem zazářil Matyáš Tureček

 
Starší žáci vyhráli páté utkání v řadě

Pátého vítězství dosáhli starší žáci, když doma porazili Kobru Praha 3:1. Byť výsledek vypadá vyrovnaně, hrálo se v podstatě na...

 
Junioři přehráli Chrudim
 
Mladší žáci vyhráli obě domácí utkání
 
Žáci o víkendu s polovičním úspěchem
 
Prohra v Mladé Boleslavi
 
Dohrávka bez bodů
 
Dorost vítězně v Černošicích
 
Starší žáci porazili Kutnou Horu
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS