Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
Portál HK Kralupy backloop logo 

Bomba! V Kralupech bude mít přednášku psycholog a trenér Marian Jelínek

30.08.2018 | HK Kralupy

Kralupy – Velmi zajímavý zážitek se naskytne lidem v Kralupech již 26. září. V kině Vltava se totiž koná od 18.30 přednáška Mariana Jelínka, známého hokejového trenéra, sportovního psychologa a bývalého osobního kouče Jaromíra Jágra. Přednáška je určena především pro rodiče mladých sportovců, stejně tak pro trenéry jakýchkoliv sportů, učitele i širokou veřejnost!

Rodák z Českého Krumlova Marian Jelínek má za sebou několik úspěšných angažmá v české hokejové extralize (HC Sparta Praha, HC Plzeň 1989, BK Mladá Boleslav) i u českého národního týmu - v roce 2005 asistoval Vladimíru Růžičkovi při zisku titulu mistrů světa. V současné době je hlavním trenérem týmu HC Motor České Budějovice. Kromě trenérských aktivit přednáší na katedře psychologie a mezi jeho hlavní zájmy patří psychologie sportu.

 Na pozici mentálního kouče spolupracuje s tenistkou Karolínou Plíškovou nebo Tomášem Hertlem. Se svými poznatky se dělí při besedách, rovněž napsal několik úspěšných knih. Kralupský hokejový oddíl připravil všem milovníkům sportu velkou lahůdku – besedu právě s Marianem Jelínkem.

Chystáte se na besedu do Kralup nad Vltavou. Co víte o hokejovém dění v tomto městě?

Jelikož se pohybuji v hokejovém prostředí nějaký ten pátek, tak si myslím, že něco málo o kralupském hokeji vím, ať již z hlediska historického, tak i současného. Vždyť v nedávné minulosti tam například pracoval i můj svěřenec ze Sparty či Mladé Boleslavi - Michal Brož. V současnosti vnímám hokejové dění v Kralupech jako velmi pokrokové, založené na kvalitní práci s mládeží. Také vím, že se můžete pyšnit i takovými jmény, jako je váš odchovanec Martin Procházka nebo současný šéftrenér Josef Zajíc.

V podtitulu pozvánky na Vaši přednášku „Vítěz ve sportu? Především člověk“ je uvedeno, že je vhodná především pro rodiče malých sportovců, stejně jako pro trenéry jakýchkoliv sportů, učitele i širokou veřejnost. Proč by tento typ publika měl přijít, co se dozví a nebude to tedy povídání „jen o hokeji“?

Víte, sice jsem z hokejového prostředí ale problematika, o které budeme hovořit, se podle mého názoru týká nás všech. My vytváříme prostředí, v kterém žijeme, trénujeme, vychováváme či nevychováváme naše ratolesti. Současná doba, v které žijeme, je nejlepší dobou lidstva, přesto má svá slabá, často skrytá místa, která, pokud se jim nevěnujeme, mohou vést k patologickým jevům ve společnosti, rodinách, školách či klubech. A já se snažím právě na tyto negace blahobytu poukázat, vědomě provokativní formou o nich hovořit a na sportovních příkladech je demonstrovat.

Přece jen, jste hlavně odborník na lední hokej, i když Váš přesah do oboru psychologie je obrovský a univerzálně přenosný na jakákoliv jiná sportovní odvětví. V čem podle Vás tkví hlavní problém, že jsme tak začali zaostávat za světovou špičkou?

Ano, lze to tak vnímat. Problémových otázek, respektive důvodů se nabízí celá řada. Já si myslím, že jsme nezachytili to, že ze života dětí zmizelo implicitní učení a my ho musíme zavést do tréninkového procesu. Nebylo to dříve nutné, ale teď se ukazuje, že se bez něho neobejdeme. Budeme o tom hovořit na přednášce.

Zdroj: Kralupský Zpravodaj/Jindřich Kohm

 

 
Aktuální články
Rozhovor s reprezentantem ČR na MS v Bandy hokeji a zároveň hráčem A-týmu HKK - Lukášem Turzou

Lukáš je hráč A-týmu HKK a v tuto chvíli se nachází na MS ve Švédsku, kde reprezentuje ČR v Bandy hokeji. A co nám prozradil?

 
Dorost veze výhru z Varnsdorfu!

dnes si dorostenci spravili chuť nad tradičním soupeřem z Varnsdorfu a napravili porážku z minulého víkendu  v České Lípě. Od...

 
Dorost v neděli nestačil na Českou Lípu

Proti sobotnímu utkání si trenér dorostu připadal, že vede úplně jiný tým  a hráči po dvou výhrách zapomněli co je ctilo v...

 
Vítězný víkend Starších žáků
 
Kanonáda dorostenců!
 
Juniorka zvládla silného soupeře v závěru!
 
Letňany ukončily sérii výher Starších žáků
 
Tomáš Krčmář hodnotí dosavadní výkony svých svěřenců
 
Starší žáci znovu neporažení!
 
Novoroční výhra nad rivalem
 
Utkání
Muži | Sobota 19.01.2019
18. kolo
SK Černošice - HK Kralupy
 
Junioři | Sobota 19.01.2019, 18:00
HK Kralupy nad Vltavou - Slovan Ústí nad Labem
4:9 ()
 
Dorost | Neděle 20.01.2019, 12:30
23. kolo
0:4
HC Vandsdorf - HK Kralupy
 
Starší žáci | Sobota 12.01.2019, 19:00
18. kolo
1:9
HC Kobra - HK Kralupy
 
Mladší žáci | Neděle 20.01.2019, 10:10
20. kolo
2:6
HK Kralupy - Velké Popovice
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS
Portál HK Kralupy backloop logo  Heslo HK Kralupy na wikipedia,cz  Oficiální facebook klubu Oficiální youtube klubu  Oficiální google+ klubu  Oficiální twitter klubu  Oficiální rss feed klubu
Copyright © 2014 - 2015 HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou a autoři příspěvků, fotografií či videí. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího výslovného souhlasu držitelů práv je zakázáno jakékoliv užití obsahu webových stránek, zejména další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli příspěvku, fotografie, videa. Uvedená omezení se nevztahují na informace, zřetelně označené jako „Tisková zpráva“, které je možné bez jakýchkoli omezení dále šířit s podmínkou uvedení zdroje.