Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Juniorka jde do ligy. Přál bych každému kolegovi, za takovými chlapci stát, říká její trenér

08.09.2018 | HK Kralupy

Kralupy n.V - Tento víkend se naplno rozjíždí většina mistrovských, mládežnických soutěží. V neděli ráno se na kralupském stadionu naplno rozběhne 1.liga juniorů. HK Kralupy hostí celek HC Hvězda Praha. Na pár otázek jsme se zeptali hlavního trenéra juniorů Lukáše Majera.  

Pane trenére, s čím vstoupíte o víkendu do mistrovské části 1.ligy juniorů?

S elánem, pokorou, nadšením, nesmírnou bojovností a charakterovými, velmi šikovnými, 25 chlapci.

Přesto, mohl byste to lehce rozvést? Jak probíhala příprava, na co jste se v ní zaměřovali a jaký z ní máte pocit?

Příprava byla velice náročná, letos především na taktické věci a herní systém. Díky výborné práci Kralupské sportovní, města Kralupy nad Vltavou a vedení naší organizace, se povedlo v Kralupech udržet celé léto ledovou plochu, takže v měsících květnu a červnu jsme využívali 2x týdně led zaměřený výhradně na dovednosti a techniku hole. Předzávodní období jsme začali 30.července a téměř od prvního týdne jsme se snažili pracovat na taktických věcech. Odehráli jsme 8 přípravných zápasů, volili jsme převážně kvalitní týmy, protože právě takové, nás v základní části soutěže čekají. Stejně jako loni jsme se na týden přesunuli do Říčan, kde jsme absolvovali soustředění. Chtěli jsme soustředění udělat záměrně na konci přípravy, jelikož jádro mužstva máme pospolu čtvrtou sezónu, aby se do týmu zapracovali nové tváře, což při pohledu na smíchem plnou kabinu, se myslím povedlo. Pocity z přípravy mohu mít jakékoliv, ale jestli jsme my trenéři mužstvo dobře připravili, to ukáže až soutěž.

Zmínil jste nové tváře, kdo do týmu přišel?

Vzhledem k tomu, že se ze soutěže juniorů stala soutěží čtyřročníkovou a rozsah hráčů, kteří do ní mohou nastoupit je od 1999 over-age až po 2002, nastal nám problém s hráči ročníku 2002, stejně asi jako ve většině týmů. Tyto kluci musí první dva měsíce, které pro ně budou velmi kritické zvládnout svojí prací, pílí a trpělivostí. Jak již jsem zmiňoval, tým jsme doplnili na postu brankáře. Nově přišel ze Slávie Praha Petr Pánek, který vytvoří dvojici s Matyášem Milcem, který byl loni jedničkou v mladším dorostu. Trojlístek by měl doplnit Petr Schaffer, ročník 2002, který jsme v klubu neměli. Do obrany přišli Marek Halamka a Ondra Škutina, do útoku se pak vrátil po angažmá na Kladně a v Letňanech odchovanec Jarda Srbek, který se ovšem s jádrem týmu velice dobře zná. Nebyl důvod mužstvo nějak radikálně a zvláště posilovat, tým, který tu je, je velmi silný hokejově, a především všichni ti kluci mají velký charakter a nám trenérů, je velkou ctí, s takovými lidmi pracovat.

Zmínil jste trenéry. Jak vypadá pro letošní sezónu realizační tým juniorů? Kdo v týmu působí kromě Vás?

Tak sebe bych dal až někam dozadu, spíše tak jen kormidluji a občas k tomu něco řeknu. Tu práci dělá především kolega David Švagrovský, pracuje s klukama na systému, říká jim cenné rady, které nasbíral během své bohaté hráčské kariéry. Věřím, že je to pro kluky přínos a s Davidem jsme vytvořili skvělý trenérský tandem a rozumíme si především i lidsky, což je ve dvojici nesmírně klíčové. O brankáře se stará Vojta Sklíba a veškerou práci okolo dělá Jirka Richtr, jakožto vedoucí mužstva. Tady nám skončil Pavel Štibran, se kterým jsem mohl tři sezóny spolupracovat a chtěli bych mu ještě jednou, alespoň touto cestou, když to bude na webových stránkách, moc poděkovat za práci kterou, za dob mého působení pro náš tým udělal. Osobně bych si dokázal okolo sebe představit o dva trenéry více, ale mladých lidí nebo alespoň zapálených, je dnes v hokejovém světě málo. Lidem se obecně moc nechce nic dělat, pokud za to hned nedostanou obří odměnu. Vidím to na svých svěřencích, kteří si udělají zkoušky rozhodčích. Ano chápu, kurzy něco stojí, oblečení atd., ale když někoho slyším, jak na nabídku jít pískat minihokej, po tom, co má týden licenci v ruce, odpovídá a kolik za to bude, vždy klukům říkám: „Chlapci pokud chcete být v něčem dobří, tak bez lásky k té práci, nemůžete být dlouhodobě úspěšní, chtějte za to peníze, ale vždycky je lepší, když je někdo nabídne Vám, když uvidí Vaši poctivou a svědomitou práci.“ A to stejné je s těmi trenéry.     

Jak vidíte šance Vašeho týmu v soutěži?

My pracujeme trénink od tréninku, střídání po střídání, přihrávku po přihrávce. Sledujeme každý detail, který každodenní práce nabízí. Nedíváme se do horizontu více zápasů, aktuálně nás zajímá Hvězda Praha, nedělní soupeř, dál se nekoukáme.

Přesto skupina bude velmi těžká. Kralupy čekají týmy jako PZ Kladno, loňský extraligista HC Letci Letňany, Beroun, Zbraslav nebo již zmíněná Hvězda. Všechny ty celky mají velké zásoby vyřazených hráčů z extaligy…

To je spíše pro rodiče a příznivce takové kalkulování. I kdyby ve skupině byl Red Bull Salzburk, tak my se budeme připravovat pořád stejně, primární je pro nás naše hra a náš hokej. Ke všem týmům, které jste zmínil mám osobně obrovský respekt a velkou pokoru k práci trenérů soupeře. To, že liga bude kvalitní je jenom dobře. Systém, jaký je, tak je tak z nějakého důvodu a my to musíme respektovat. Máme jednu výhodu, než všechny ostatní týmy, máme výbornou partu a charakterové mužstvo. Přál bych každému kolegovi, za tak pracovitým tým stát.  

Poslední otázka. Jak vidíte celkově chod našeho Klubu, protože vedle juniorky působíte především jako šéftrenér mládeže.

Vy jste to řekl výborně. Juniorka je pro mě takový doplněk, kam se chodím bavit. Primární je práce oddíl jako takový. Neustále řeším nábory, malé děti, konzultujeme se sportovním manažerem mraky věcí. Nyní nás čeká akce Pojď hrát hokej, která, opět díky ČSLH, vypadá výborně. Celkově se klub velmi zkvalitnil a zprofesionálněl. Když jsem sem přicházel v roce 2015, seděli jsme na lavičce v kabině a sestavu psali na koleni. Dnes máme kanceláře, A-tým zrekonstruoval zázemí, pro celý klub máme vytvořenou klubovnu, kde můžeme dělat porady a meetingy. Kategorie dostávají nové dresy, chodby dostávají glanc, ale je to zásluha jen těch lidí, kteří se o to dennodenně starají. A-tým mám spoustu hráčů, my máme v juniorce plnou kabinu, dorost je sobě statečný a funguje pod trenérem Martinem Dufkem. Loni jsem táhnul obě kategorie, nesmírně mě to bavilo a chtěl bych si to určitě ještě někdy zkusit, ale ke konci sezóny jsem přejížděl ze zápasů na zápas, a na hráčích, především dorostu viděl, že to není dobře. Takže i takto jsme to zkvalitnili, že každá kategorie funguje nezávisle na sobě, v tom vidím také velký pokrok. Managment dělá co může, prostředí se tady zvedá a hráče do klubu to táhne. Součástí toho prostředí jste i Vy média, za což Vám děkujeme a vážíme si Vaší práce. 

 
Aktuální články
Pozvánka na Masarykův pohár

Patrik Husák, který získal extraligový titul v dresu HC Oceláři Třinec v sezóně 2018-2019 přiveze do Kralup Masarykův pohár!

 
Dny Kralup 2019

Zábava na Dnech Kralup

 
Hráči A - týmu si v letní přípravě zaskočili pro extraligový titul v Rink Bandy

Hráči Kralup přes letní přípravu nezahálí

 
Dny Kralup 2019 se blíží!
 
MŽ na prvním kempu v HTC Praha
 
HKK na Dnech Kralup 2019!
 
MŽ a Dorost zahajují letní přípravu
 
Trenérské obsazení kategorií pro sezónu 2019/2020
 
A - tým nezahálí!
 
Krásné Velikonoce
 
Utkání
Muži | Sobota 16.02.2019
22. kolo
4:6
HC Buldoci - HK Kralupy
 
Junioři | Neděle 17.03.2019, 12:30
39. kolo
4:1
HK Kralupy - HC Energie
 
Dorost | Neděle 24.03.2019, 11:10
34. kolo
5:4
HK Kralupy - HC Česká Lípa
 
Starší žáci | Sobota 23.03.2019, 11:00
27. kolo
4:1
HC Benátky - HK Kralupy
 
Mladší žáci | Neděle 24.03.2019, 12:00
29. kolo
9:5
Velké Popovice - HK Kralupy
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS
Portál HK Kralupy backloop logo  Heslo HK Kralupy na wikipedia,cz  Oficiální facebook klubu Oficiální youtube klubu  Oficiální google+ klubu  Oficiální twitter klubu  Oficiální rss feed klubu
Copyright © 2014 - 2015 HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou a autoři příspěvků, fotografií či videí. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího výslovného souhlasu držitelů práv je zakázáno jakékoliv užití obsahu webových stránek, zejména další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli příspěvku, fotografie, videa. Uvedená omezení se nevztahují na informace, zřetelně označené jako „Tisková zpráva“, které je možné bez jakýchkoli omezení dále šířit s podmínkou uvedení zdroje.