Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zpovídali jsme Pepu Zajíce

20.11.2018 | Lenka Macáková

Před derby a polovina sezóny, co na to Pepa?

  Máme za sebou polovinu sezóny, jak byste ji zatím zhodnotil?

                - Po polovině sezóny bohužel s jejím hodnocením nemůžeme být příliš spokojeni. Nacházíme se na posledním místě tabulky a soupeři nám bodově odskočili. Přesto si myslím, že není správné hledat jenom ta negativa, která jsou zřejmá na první pohled – umístění našeho týmu v tabulce. Zcela jistě můžeme říci, že herní projev, výkon, disciplína, zodpovědnost a osobní statečnost v zápasech se začíná zvedat. Otázkou bude, zda bude stačit náš zlepšený výkon a přístup hráčů k tomu, abychom ve vyšší soutěži setrvali.

V čem jsou podle vás největší nedostatky našeho týmu, které nás stojí body? Na čem chcete v nejbližších utkáních nejvíce zapracovat?

                - Samozřejmě že krajská liga je na vyšší úrovni. Dle našeho názoru body ztrácíme, jelikož hráčům chybí sebedůvěra a schopnost výrazně více se obětovat pro tým a výsledek týmu. Hráči byli zvyklí si chodit do utkání pouze zahrát a výsledky týmu byli schopni ovlivnit svými dovednostmi, jež na nižší soutěž stačily. V této fázi se však setkávají se soupeři, kteří nás v dovednostech a taktických schopnostech zatím převyšují. Nám nezbývá nic jiného než podrobit individuální výkon maximálnímu týmovému projevu, a tím pádem získávat bod po bodu. Nicméně v této fázi jsme s kolegou Exnerem přesvědčeni, že tým nabírá správný směr, že chápe základy úspěchu kolektivního sportu a že se zvyšuje stupeň určitého osobního sebeobětování v případě blokování střel, kde absolutně dominuje Dušan Sikela. To jsou rozdílové body, které nám chybí k tomu, abychom mohli bojovat o lepší umístění.

Čím byste si vysvětlil, že se mužstvu herně i výsledkově zatím více daří na kluzištích soupeřů?

                Na domácím hřišti trénujeme a známe ho, kluci mají vyšší sebedůvěru, mají podporu fanoušků. V okamžiku, kdy nedodržíme taktické pokyny a po ztrátě kotouče propadáme, se projeví vyšší herní vyzrálost ostatních týmů a my doma snadněji prohráváme. Na hřištích soupeřů dokážeme hrát velmi disciplinovaně delší dobu, máme zataženou obranu, kde se snažíme vyrážet do protiútoků. Kluci jsou schopni udržet vyrovnanější výsledek déle.

V několika utkáních jsme přišli o body špatným vstupem do utkání (Benešov, Poděbrady, Vlašim) a naopak v dalších utkáních jsme body ztratili až v závěru utkání (Králův Dvůr, Mělník, Kutná Hora). Čím to podle vás je a jak se tomu dá zabránit?

                Špatný vstup do zápasu je samozřejmě věc individuální přípravy a koncentrovanosti hráčů. Je to od začátku do konce o tom, jak se připravuje hráč, kterému je 25 let a kterému je 46 let. Je to o osobní schopnosti, touze něco dokázat, a ten rozdíl je často velmi vysoký. Výkon hráčů, kteří mají přípravu před zápasem na rozbruslení či mimo led takovou, jakou ji mají, a nejsou ochotni ji změnit, se odrazí na začátku utkání. Naopak zápasy na hřišti soupeřů probíhají ve větší koncentrovanosti. Cestou na zápas už hráči trochu na hokej myslí, připravují se na něj, je tam větší pospolitost a koncentrovanost na plnění taktiky.

Ztráta bodů na konci utkání je většinou způsobena trvalejším a silným tlakem soupeřů, což nás donutí udělat fatální chybu. Je pro vás kvalita krajské ligy překvapením? Fanouškům z tribuny připadá, že oproti loňské soutěži je ta kvalita soupeřů i jejich herní projev na mnohem vyšší úrovni, než se možná čekalo.

                Kvalita krajské ligy mne překvapila. Očekával jsem, že bude o stupeň vyšší. Nicméně je nejméně o dva stupně vyšší než krajská soutěž mužů, ve které jsme dominovali. Hráči, kteří studují vysokou školu a hráli extraligu v této soutěži, nastupují a vytvářejí opravdu týmy, které se dávají dohromady a produkují velmi kvalitní hokej plný velmi slušného bruslení a určitých hokejových dovedností, které v průběhu své kariéry museli prokazovat, když hráli extraligu juniorů.

Jak to vypadá s Vaším avizovaným návratem na led? Kdy nás na ledě překvapíte?

                Můj návrat je trošku komplikovanější, než jsem si představoval, a to z toho důvodu, že máme neustále široký kádr, a je mi žinantní v této fázi klukům, kteří tvrdě trénují a na tréninky docházejí, zasahovat do sestavy. Nicméně to vypadá, že tento čas přijde a že se pokusíme s klukama nastavit takový manuál, aby to vyhovovalo většině hráčů, abychom dokázali přispět ke zlepšení výkonu nejen mým osobním výkonem, ale výkonem celého týmu. Nejsem spasitel, ale předpokládám, že velice brzy do zápasu nastoupím.

Jste spokojen s domácí návštěvností a podporou fanoušků?

                Fanoušky chápu. Určitě jsme měli velká očekávání. Čekali jsme, že krajská liga pro nás bude vyrovnanější, že budeme úspěšněji bojovat o body. Dlouhou dobu nás podporovali. Chápu jejich rozkolísání nad našimi výsledky a ztrátami. Všemu rozumím. Jsem velice rád, když na hokeji fanoušci jsou. S mým kolegou Exnerem bychom jim rádi udělali více radosti. Takovým světlem na konci tunelu je to, že ti kluci se zlepšují. Kluci se na trénincích se maximálně snaží. Velmi důležité je si uvědomit, že hokej v Kralupech tito hráči hráli i v době, kdy jsme do vyšší soutěže nepatřili. K hráčům přistupuji s velikým respektem. Chodí do práce, do školy, před prací chodí na tréninky, věnují se tomu na úkor svého volného času. Musím říct, že je to vše otázka času a zlepšení přístupu. Fanoušky bych nesmírně rád požádal o trpělivost, laskavost a podporu, protože hokej se koneckonců hraje pro lidi a my slibujeme, že se pokusíme zlepšit naše výsledky.

 
Aktuální články
Týden hokeje v Kralupech nad Vltavou

Přijďte ve středu 25. září 2019 v 16:00 hodin na zimní stadion  v Kralupech nad Vltavou na akci Týden hokeje!

 
Příprava Starších Žáků

Starší žáci zahájili přípravu kanonádou v Neratovicích.

 
Přípravná utkání MŽ a Dorostu

Přípravná utkání v plném proudu!

 
Junioři obsadili 3. místo na turnaji v Přerově
 
Přání do nové sezóny 2019/20
 
Hledáme posilu!
 
Hokejové prázdniny
 
Hodnocení sezóny 2018 - 2019 Juniorů
 
Pozvánka na Masarykův pohár
 
Dny Kralup 2019
 
Utkání
Muži | Sobota 16.02.2019
22. kolo
4:6
HC Buldoci - HK Kralupy
 
Junioři | Neděle 17.03.2019, 12:30
39. kolo
4:1
HK Kralupy - HC Energie
 
Dorost | Neděle 24.03.2019, 11:10
34. kolo
5:4
HK Kralupy - HC Česká Lípa
 
Starší žáci | Sobota 23.03.2019, 11:00
27. kolo
4:1
HC Benátky - HK Kralupy
 
Mladší žáci | Neděle 24.03.2019, 12:00
29. kolo
9:5
Velké Popovice - HK Kralupy
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS
Portál HK Kralupy backloop logo  Heslo HK Kralupy na wikipedia,cz  Oficiální facebook klubu Oficiální youtube klubu  Oficiální google+ klubu  Oficiální twitter klubu  Oficiální rss feed klubu
Copyright © 2014 - 2015 HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou a autoři příspěvků, fotografií či videí. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího výslovného souhlasu držitelů práv je zakázáno jakékoliv užití obsahu webových stránek, zejména další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli příspěvku, fotografie, videa. Uvedená omezení se nevztahují na informace, zřetelně označené jako „Tisková zpráva“, které je možné bez jakýchkoli omezení dále šířit s podmínkou uvedení zdroje.