Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hokej s chutí a především pro děti (www.cshockey.cz)

29.04.2015 | Petr Hrdlička

CShockey.cz Když se podíváte, kde se líhnou ti nejlepší hokejisté, zjistíte, že je to obvykle v menších klubech, kde se pohybují lidé, kteří mají zájem a chuť s dětmi dobře pracovat. Neberou mládež jen jako zajímavý přivýdělek k profesionální části klubu a nekoukají jenom na výslednou sumu vybraných rodičovských příspěvků či získaných dotací. Jedna zajímavá příležitost se zajímavými podmínkami pro oblíbený národní sport se nově začíná rýsovat nedaleko Prahy. Středočeští i pražští adepti tak mají další příležitost, kde se realizovat. Rád proto zveřejňuji následující přípěvek o jednom projektu nedaleko Prahy.

Jak vybudovat žádaný hokejový klub?
Do vedení klubu nastoupí lidé s enormním zájmem o blaho dětí a nikoliv o zájmy vlastní. Lidé vzdělaní, respektovaní a schopní, kteří během pár týdnů vyjednají se spolupracujícími zástupci města (aby taky ne, kdo by nechtěl dělat něco pro děti pořádně) vynikající podmínky pro využívání zimního stadionu i přilehlých sportovišť.

Tito lidé dobře vědí, že sice dokáží klub bravurně organizačně řídit, ale se sportovní stránkou už takové zkušenosti nemají. Co následuje? Masáž ega a marné pokusy? Nikoliv! Naopak založení sportovního úseku pro řízení klubu a angažování zkušených hokejových matadorů i nadějného, ale vzdělaného mládí.

Pánové ze sportovního úseku (sportovní manažer, metodik a hlavní trenér) se ihned chopí práce a během pár dnů startuje v klubu nová éra mládežnického hokeje. S některými trenéry je nutné se rozloučit, jiné přijmout, se stávajícími a kvalitními trenéry probrat základní filosofii, kterou se chce klub ubírat.

Naplánuje se letní příprava, překvapivě neobsahující jen pouhý a dětmi neoblíbený drill, ale na základě dlouhodobých zkušeností sportovního manažera s hokejem v zahraničí příprava v Česku poněkud neobvyklá, plná her a zábavy, při které se hráči zcela nenápadně, nenásilně a hlavně komplexně připravují na novou sezónu.

Dalším krokem je příprava na zimní sezónu, kvalitní náplně tréninků a co nejvíce bonusů pro hráče. Takže chceš trénovat ještě s jinou kategorií? Žádný problém, my to podporujeme. Chceš si zatrénovat i jinde nebo vyrazit na nějakou zahraniční misi s privátním týmem? Žádný problém, jen jeď. Máš v sobotu a neděli podvečer (obvykle po zápase) čas a chuť na hokej? Žádný problém! Když hraje Áčko a Juniorka venku, máme přece volné ledy? Necháme je ladem nebo nabídneme komerci? Ani náhodou! Uspořádáme přece pro naše hráče, ale klidně i hráče z okolních klubů dovednostní kempy, jejichž náplň připravuje sportovní manažer s metodikem, kteří mají s pořádáním žádaných a kvalitních kempů bohaté zkušenosti. Dále o tom, že každý tým má po celou sezónu svoji kabinu snad ani mluvit netřeba. Stejně jako o pravidelných trénincích v přijatelných časech, možnosti zapůjčení výstroje (snažíme se posbírat co nejvíce nepotřebné, ale použitelné výstroje pro děti, jejichž rodiče si nemohou každoroční update výstroje dovolit) i dalších výhodách, zpříjemňujících život v klubu.

Vždycky jsem si přál “udělat si klub tak nějak po svém”. Myslím, že mám dost zkušeností z mládežnických ledů českých, evropských i zámořských a “vyzobat” to nejlepší a pak to praktikovat v praxi je jediné, co mě na mládežnickém hokeji ještě láká. A mám štěstí, že jsem byl osloven vedením klubu s naprosto shodnými představami a získal nové kolegy, jejichž představy se nijak neliší, ale obohacují je navíc o řadu dalších nápadů a zkušeností. Vždyť jedním z nich je Michal Broš, hokejová persóna, kterou netřeba dvakrát představovat, který nastoupil do klubu spolu se mnou do pozice sportovního manažera a osobu spoluzodpovědnou za sportovní přípravu mládeže…

Jediné, co bychom ještě rádi zlepšili je naše hráčská základna. Místních i přespolních dětí na malém středočeském městě prostě tolik nenajdete, takže pokud by měl kdokoliv (hráč jakéhokoliv ročníku) zájem si s námi přípravu v “novém” klubu vyzkoušet, budeme potěšeni. A abych řekl pravdu, u hráčů ročníku 2002/2003 nás doslova tlačí bota. Takže pokud byste měl někdo zájem, určitě se ozvěte. Zejména v kategorii starších žáků umíme těch bonusů nabídnout ještě o kousek víc…

Tak neváhejte a chcete-li se s námi podílet na budování tak trochu “jiného hokeje” nebo zatím byste jen rádi získali více informací, kontaktujte mě nebo pana Tomáše Měřínského z výkonného výboru (tel. 737 283 515).

Miroslav Hes Metodik klubu HK Kralupy nad Vltavou

Kontakty
Web klubu: http://www.hokejkralupy.cz
Telefon: 777 775 666
E-mail: m.hes@prevent.cz

Původní článek je k nalezení zde.

 
Aktuální články
Áčko veze bod z Popovic

HC Slavoj Velké Popovice – HK Kralupy n/Vltavou

 
Áčko veze bod z Popovic

Ve 13. kole krajské ligy mužů dokázali kralupští bodovat na ledě druhého mužstva soutěže, když prohráli 2:1 v prodloužení.

 
Junioři po vítězství nad Chrudimí vedou!!!

Kralupští junioři dokázali dnes porazit v domácím prostředí HC Chrudim 3:1. Vítězství je vyneslo do čela skupiny západ Redstone...

 
Dorostenci v neděli vítězně
 
Dorost nestačil na Černošice
 
Starší žáci vyhráli desáté utkání
 
Áčko porazilo lídra soutěže
 
První vítězství
 
Junioři v prodloužení porazili vedoucí Ústí
 
Áčko v sobotu potvrdilo svou domácí neporazitelnost i proti soupeři z Žabonos
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS