Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hokej s chutí a především pro děti (www.cshockey.cz)

29.04.2015 | Petr Hrdlička

CShockey.cz Když se podíváte, kde se líhnou ti nejlepší hokejisté, zjistíte, že je to obvykle v menších klubech, kde se pohybují lidé, kteří mají zájem a chuť s dětmi dobře pracovat. Neberou mládež jen jako zajímavý přivýdělek k profesionální části klubu a nekoukají jenom na výslednou sumu vybraných rodičovských příspěvků či získaných dotací. Jedna zajímavá příležitost se zajímavými podmínkami pro oblíbený národní sport se nově začíná rýsovat nedaleko Prahy. Středočeští i pražští adepti tak mají další příležitost, kde se realizovat. Rád proto zveřejňuji následující přípěvek o jednom projektu nedaleko Prahy.

Jak vybudovat žádaný hokejový klub?
Do vedení klubu nastoupí lidé s enormním zájmem o blaho dětí a nikoliv o zájmy vlastní. Lidé vzdělaní, respektovaní a schopní, kteří během pár týdnů vyjednají se spolupracujícími zástupci města (aby taky ne, kdo by nechtěl dělat něco pro děti pořádně) vynikající podmínky pro využívání zimního stadionu i přilehlých sportovišť.

Tito lidé dobře vědí, že sice dokáží klub bravurně organizačně řídit, ale se sportovní stránkou už takové zkušenosti nemají. Co následuje? Masáž ega a marné pokusy? Nikoliv! Naopak založení sportovního úseku pro řízení klubu a angažování zkušených hokejových matadorů i nadějného, ale vzdělaného mládí.

Pánové ze sportovního úseku (sportovní manažer, metodik a hlavní trenér) se ihned chopí práce a během pár dnů startuje v klubu nová éra mládežnického hokeje. S některými trenéry je nutné se rozloučit, jiné přijmout, se stávajícími a kvalitními trenéry probrat základní filosofii, kterou se chce klub ubírat.

Naplánuje se letní příprava, překvapivě neobsahující jen pouhý a dětmi neoblíbený drill, ale na základě dlouhodobých zkušeností sportovního manažera s hokejem v zahraničí příprava v Česku poněkud neobvyklá, plná her a zábavy, při které se hráči zcela nenápadně, nenásilně a hlavně komplexně připravují na novou sezónu.

Dalším krokem je příprava na zimní sezónu, kvalitní náplně tréninků a co nejvíce bonusů pro hráče. Takže chceš trénovat ještě s jinou kategorií? Žádný problém, my to podporujeme. Chceš si zatrénovat i jinde nebo vyrazit na nějakou zahraniční misi s privátním týmem? Žádný problém, jen jeď. Máš v sobotu a neděli podvečer (obvykle po zápase) čas a chuť na hokej? Žádný problém! Když hraje Áčko a Juniorka venku, máme přece volné ledy? Necháme je ladem nebo nabídneme komerci? Ani náhodou! Uspořádáme přece pro naše hráče, ale klidně i hráče z okolních klubů dovednostní kempy, jejichž náplň připravuje sportovní manažer s metodikem, kteří mají s pořádáním žádaných a kvalitních kempů bohaté zkušenosti. Dále o tom, že každý tým má po celou sezónu svoji kabinu snad ani mluvit netřeba. Stejně jako o pravidelných trénincích v přijatelných časech, možnosti zapůjčení výstroje (snažíme se posbírat co nejvíce nepotřebné, ale použitelné výstroje pro děti, jejichž rodiče si nemohou každoroční update výstroje dovolit) i dalších výhodách, zpříjemňujících život v klubu.

Vždycky jsem si přál “udělat si klub tak nějak po svém”. Myslím, že mám dost zkušeností z mládežnických ledů českých, evropských i zámořských a “vyzobat” to nejlepší a pak to praktikovat v praxi je jediné, co mě na mládežnickém hokeji ještě láká. A mám štěstí, že jsem byl osloven vedením klubu s naprosto shodnými představami a získal nové kolegy, jejichž představy se nijak neliší, ale obohacují je navíc o řadu dalších nápadů a zkušeností. Vždyť jedním z nich je Michal Broš, hokejová persóna, kterou netřeba dvakrát představovat, který nastoupil do klubu spolu se mnou do pozice sportovního manažera a osobu spoluzodpovědnou za sportovní přípravu mládeže…

Jediné, co bychom ještě rádi zlepšili je naše hráčská základna. Místních i přespolních dětí na malém středočeském městě prostě tolik nenajdete, takže pokud by měl kdokoliv (hráč jakéhokoliv ročníku) zájem si s námi přípravu v “novém” klubu vyzkoušet, budeme potěšeni. A abych řekl pravdu, u hráčů ročníku 2002/2003 nás doslova tlačí bota. Takže pokud byste měl někdo zájem, určitě se ozvěte. Zejména v kategorii starších žáků umíme těch bonusů nabídnout ještě o kousek víc…

Tak neváhejte a chcete-li se s námi podílet na budování tak trochu “jiného hokeje” nebo zatím byste jen rádi získali více informací, kontaktujte mě nebo pana Tomáše Měřínského z výkonného výboru (tel. 737 283 515).

Miroslav Hes Metodik klubu HK Kralupy nad Vltavou

Kontakty
Web klubu: http://www.hokejkralupy.cz
Telefon: 777 775 666
E-mail: m.hes@prevent.cz

Původní článek je k nalezení zde.

 
Utkání
Muži | Sobota 16.02.2019
22. kolo
4:6
HC Buldoci - HK Kralupy
 
Junioři | Neděle 17.03.2019, 12:30
39. kolo
4:1
HK Kralupy - HC Energie
 
Dorost | Neděle 17.03.2019, 09:25
32. kolo
HK Kralupy - HC Frýdlant
 
Starší žáci | Úterý 19.03.2019, 16:25
26. kolo
6:5
HK Kralupy - Kolín
 
Mladší žáci | Středa 20.03.2019, 17:40
27. kolo
4:9
HK Kralupy - Kolín
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS
Portál HK Kralupy backloop logo  Heslo HK Kralupy na wikipedia,cz  Oficiální facebook klubu Oficiální youtube klubu  Oficiální google+ klubu  Oficiální twitter klubu  Oficiální rss feed klubu
Copyright © 2014 - 2015 HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou a autoři příspěvků, fotografií či videí. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího výslovného souhlasu držitelů práv je zakázáno jakékoliv užití obsahu webových stránek, zejména další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli příspěvku, fotografie, videa. Uvedená omezení se nevztahují na informace, zřetelně označené jako „Tisková zpráva“, které je možné bez jakýchkoli omezení dále šířit s podmínkou uvedení zdroje.