Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Novoroční výhra nad rivalem

06.01.2019 | Lenka Macáková

díky morálce, soustředění a neskutečné bojovnosti A-týmu dokázali otočit zápas z 0:2 na konečných 3:2 proti HK Lev Slaný a 3 body zůstávají doma! Hoši díky

První utkání v roce 2019 přineslo na našem stadionu všechno – emoce, radost, vztek, šarvátky a samozřejmě také branky!

Úvod patřil hostům. Lvi ze Slaného měli více ze hry, ale do vyložené šance se nedostávali. Kralupy hrály trpělivě a vyčkávaly na svou šanci. Těch přišlo během třetiny hned několik. Jakub Kaprál se několikrát dostal až tváří v tvář brankáři Lvů, ale nebyl úspěšný střelou na lapačku, na vyrážečku a ani mezi betony. Prosadili se tak hosté. V 16. minutě se do brejku dostal Cigánik a propasíroval kotouč za Exnerovy betony.
Druhá třetina přinesla tři branky. Ve 25. minutě šťastně zvýšil na 0:2 hostující Tuček, který zpoza branky odrazil kotouč o Exnerovy betony do branky. Hned o dvě minuty už bylo veseleji. Sikela chytře našel před brankou úplně volného Homolku, kterému se podařilo prostřelit brankáře – 1:2. Za další dvě minuty vybouchl zimák radostí podruhé – Ota Řehák dostal do brejku kotouč od Kučery a našel mezírku mezi betony – 2:2! Ve druhé části hry došlo ještě k jednomu důležitému momentu, který mohl výrazně ovlivnit utkání. Po střele hostů, která se otřela o Exnera a od tyče se odrazila před branku hlavní rozhodčí přerušil hru a ukázat na branku. Zaskočeni byli nejen domácí, ale i hosté, kteří se po střele neradovali a pokračovali ve hře. Po velkých protestech domácích v čele s Dušanem Sikelou, který stál přímo u dění se rozhodčí poradil se svými kolegy. Branku nakonec odvolal a všem kralupákům se ulevilo. Po přerušení se pokračovalo dál a stále ještě opaření domácí byli pod tlakem hostů. Vše jsme ustáli a do šaten se šlo za remízového stavu.
Naši hráči dostali o přestávce taktické pokyny od Pepy Zajíce a Jirky Exnera a s vědomím, že by rádi konečně zvládli koncovku utkání, nastoupili do závěrečného dějství. Od počátku jsme měli více ze hry a viditelně více sil. Byli jsme rychleji u odražených kotoučů a gól visel několikrát ve vzduchu. V 53. minutě se mezi kruhy zjevil Homolka a vystřelil. Kotouč procedil mezi betony slánského gólmana, aby ho Borkovec pohotově dorazil za brankovou čáru – 3:2
– kralupský chrám znovu vybouchl radostí a obrat byl dokonán. Viditelně nervózní hosté se ve zbytku třetiny logicky tlačili do útoku, ale naopak několik brejkových situací měli domácí. Petráček ani Davídek nebyli úspěšní. V posledních minutách dostali slánští velkou šanci na vyrovnání. Nejprve byl vyloučen čtyři minuty před koncem Šebesta. Oslabení jsme ustáli, ale hned po něm byl vyloučen i Martin Pražienka. Současně s ním se provinil i hostující Tuček. Hrálo se 4 na 4 a do konce zbývala jedna minuta a 53 sekund. Za dalších 42 sekund byl vyloučen i Tomáš Petráček a čekala nás ještě velká práce. Domácí navíc odvolali brankáře a hráli přesilovou hru 5 na 3. Obětaví bránící hráči drželi hosty kolem branky. Všechny nebezpečné situace vyřešil Jirka Exner. Půl minuty před koncem se k odraženému kotouči dostal Kaprál a mířil k prázdné brance hostů, ale po dlouhém střídání ho dobruslil hostující
obránce a zastavil ho jen za cenu faulu. Posledních 22 sekund jsme při hře 3 na 3 odehráli výborně takticky a těsné vedení jsme udrželi! Se závěrečnou sirénou se ještě popral Prášek s útočníkem Lvů a okořenil dramatický závěr zápasu.
Do tabulky jsme získali velmi důležité tři body a odpoutali jsme se od posledních Neratovic na rozdíl čtyř bodů. Výhra je o to cennější, že se nám slánské hokejisty podařilo porazit po několika letech! Děkujeme všem našim fanouškům, kteří se nenechali strhnout vulgárními "fanoušky" Slaného a podporovali nás během celého utkání! Další domácí utkání hrajeme tuto sobotu, 12.1. 2019, proti dalšímu favoritovi naší skupiny Rakovníku.
Těšíme se na vaší návštěvu! Společně jsme silnější!
Jakub Kaprál

 
Aktuální články
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS