Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s reprezentantem ČR na MS v Bandy hokeji a zároveň hráčem A-týmu HKK - Lukášem Turzou

22.01.2019 | Lenka Macáková

Lukáš je hráč A-týmu HKK a v tuto chvíli se nachází na MS ve Švédsku, kde reprezentuje ČR v Bandy hokeji. A co nám prozradil?

Ahoj, co nám povíš o bandy hokeji a tvém působení na MS, které začne v pondělí 21. 1. 2019 ve Švédsku?

·         Je to velmi starý sport, který sahá za historii hokeje a znovu po šesti letech v ČR nabírá na síle, například hokejový klub HC Sparta Praha vznikla právě z bandy hokeje. Jedná se o hokej na bruslích, kde se hraje bezkontaktně s hokejkami podobnými na podzemní hokej krátké a rovné a s balonkem podobný hokejbalovému. Bohužel branka je podobná jak na házenou a práce v bráně a každý zákrok, který udělám je skvělý . V zápase nastupuje, jak na fotbale 10 hráčů + brankář a hraje se 2 x45 minut. V pondělí nastupujeme již do své třetí účasti na MS, kde naším stropem bylo vždy prohrané čtvrtfinále. Letos bychom chtěli okupovat vyšší příčky. Uvidíme, co nám naši švédští trenéři naordinují za taktiku.

 

Je bandy bezkontaktní, a jakou má v Česku zastoupení hráčské ,když tu není žádné velké

hřiště?

·         Dle pravidel, je ,ale když někdo neuhne,tak je to stejné jak v hokeji. VČR velká hala není, tak jedině nejbližší Maďarsko a zimní stadiony v ČR pro menší verzi tzv. rink bandy. Hrajeme vždy po hokejové sezoně po dubnu až do června extraligu rink bandy, kde mámé v současné chvíli 3 týmy.

Jaké jsou tvé cíle a plány v bandy?

·         Chtěl byl letos zkusit zlákat pár lidí od nás z Kralup a vybudovat tým, kde bychom rozšířili extraligu, kde vítěz hraje o superpohár se Slovenskem. Další motivace je pro hráče nominace do repre na ME v rink bandy a případně velké MS v Bandy, kde 2020 bude v Rusku.

Pro koho je hra vhodná?

·         Vhodná je převážně pro všechny hokejisty/hokejistky od 15 let a mají možnost reprezentovat ČR na ME, MS a případně i na OH 2026 ve Švédsku, což je velikým lákadlem pro všechny nováčky.

Co tvoje zážitky z bandy?

·         Vyhráli jsme ME, což bylo skvělé mediální kolotoč, každá účast na MS je velmi sledována medii a veřejností, rozhovory,  návštěvnost, policejní doprovody na utkání . V Rusku chodí od 20 tisíc více lidí na každé utkání, takže atraktivitu má  tento sport hlavně v Rusku a Švédsku, které jsou top země v daném sportu.

 

Naši soupeři budou Kanada, Maďarsko, Estonsko, Ukrajina a Švýcaři.

Chtěl bych dojít co nejdál a hlavně pak po návratu pomoc klukům udržet krajskou ligu, kde podle mě bude stačit jedna výhrada a pak v klidu dojet na poslední zápas do Neratovic. Ač už aktivně na ploše, či jako motivátor týmu a podpora.

 

Zdravím všechny příznivce Kralup ať nezapomenou dorazit na Boleslav B doma v sobotu…

Více o bandy u mě…

 
Aktuální články
Týden hokeje v Kralupech nad Vltavou

Přijďte ve středu 25. září 2019 v 16:00 hodin na zimní stadion  v Kralupech nad Vltavou na akci Týden hokeje!

 
Příprava Starších Žáků

Starší žáci zahájili přípravu kanonádou v Neratovicích.

 
Přípravná utkání MŽ a Dorostu

Přípravná utkání v plném proudu!

 
Junioři obsadili 3. místo na turnaji v Přerově
 
Přání do nové sezóny 2019/20
 
Hledáme posilu!
 
Hokejové prázdniny
 
Hodnocení sezóny 2018 - 2019 Juniorů
 
Pozvánka na Masarykův pohár
 
Dny Kralup 2019
 
Utkání
Muži | Sobota 16.02.2019
22. kolo
4:6
HC Buldoci - HK Kralupy
 
Junioři | Neděle 17.03.2019, 12:30
39. kolo
4:1
HK Kralupy - HC Energie
 
Dorost | Neděle 24.03.2019, 11:10
34. kolo
5:4
HK Kralupy - HC Česká Lípa
 
Starší žáci | Sobota 23.03.2019, 11:00
27. kolo
4:1
HC Benátky - HK Kralupy
 
Mladší žáci | Neděle 24.03.2019, 12:00
29. kolo
9:5
Velké Popovice - HK Kralupy
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS
Portál HK Kralupy backloop logo  Heslo HK Kralupy na wikipedia,cz  Oficiální facebook klubu Oficiální youtube klubu  Oficiální google+ klubu  Oficiální twitter klubu  Oficiální rss feed klubu
Copyright © 2014 - 2015 HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou a autoři příspěvků, fotografií či videí. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího výslovného souhlasu držitelů práv je zakázáno jakékoliv užití obsahu webových stránek, zejména další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli příspěvku, fotografie, videa. Uvedená omezení se nevztahují na informace, zřetelně označené jako „Tisková zpráva“, které je možné bez jakýchkoli omezení dále šířit s podmínkou uvedení zdroje.