Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hodnocení sezóny dorostu

30.03.2019 | Lenka Macáková

Trenér Martin Dufek hodnotí uplynulou sezónu

Dobrý den všem příznivcům ledního hokeje. Rád bych Vám přiblížil celkový pohled nad sezónou

Kralupských dorostenců, která v březnu skončila. Každá sezóna má svůj začátek, průběh a konec. Přišel jsem k tomuto mužstvu začátkem května a prvními krůčky bylo seznamování s místními podmínkami, koncepcí a filosofií klubu. Mužstvo je složeno převážně z vlastních odchovanců a hráčů z okolí Kralup, doplněných dvěma Kladenskými hráči.

Tréninkové podmínky na takový malý klub jsou velice slušné a v podstatě nastavení procesu probíhalo v okolí zimního stadionu, což je ideální a ne každý klub má takovou možnost. Během května a června jsme pracovali v kombinaci 2x kondiční příprava, 2x v měsíci centrum HTC a 2x  na ledě ZS, zakončené pětidenním soustředěním v areálu “Orlické přehrady“.

Nasazení a přístup hráčů byl slušný, mladí hráči ze žáků si zvykali postupně na objem a dávky starší kategorie, kde se již musí rozvíjet schopnosti, síly, rychlosti, vytrvalosti, obratnosti, pohyblivosti a dovednosti-HČJ na ledě.

V měsíci červenci mužstvo mělo prázdninové volno a každý hráč si volil aktivní odpočinek dle svého osobního programu. Po pauze se tým sešel začátkem srpna, kdy proběhlo týdenní soustředění zakončené přípravným zápasem. Dávky v tomto období jsou zvýšené na kondiční mimo led a tréninkem na ledě. Na mužstvu bylo vidět, že budeme hodně pracovat na dovednostech, systému, souhře pětek a zakončení. Před začátkem sezony jsme sehráli čtyři utkání, která hlavně sloužila, jak je na tom mužstvo výkonnostně. Poměr zápasů vyšel 2x vítězství a dvě prohry.

Začátek soutěže byl naplánován v prvním týdnu září. Systém soutěží je nastaven po pěti týmech a první dva týmy po odehraných dvou kolech základní části postupují do finálové nadstavby o extraligu. Kdo je na třetím a dalším místě hraje spodní nadstavbu o umístění. Kralupy byly nasazeny do skupiny severních Čech, což je trochu dále, ale kvalita soupeřů byla velice dobrá.

Náš cíl byl se probít mezi první tři celky, což by odpovídalo výkonosti tohoto mužstva a nastavení dalších cílů pro sezóny nadcházející, kdy se mužstvo bude zlepšovat a mohlo se tak dostat do finálové skupiny o extraligu.

Tým měl chuť se o toto umístění co nejlépe porvat, ale ukazovalo se, že nasazení, bojovnost, bohužel nestačí a v určitých fázích utkání nás soupeř přehrával v dovednostech a taktice. Nakonec jsme skoro uspěli, ale chyběli nám tři body ke splnění třetí mety!

Čekala tak na nás druhá skupina o umístění: Děčín, Česká Lípa, Krkonoše, Frýdlant, Varnsdorf,

Jablonec nad Nisou. V této skupině se v průběhu soutěže, mezi sebou čtyřkolově utvořila zajímavá skutečnost, že každý mohl porazit každého, kromě Krkonoš, které po prvním kole ukázaly, kde je jejich výkonnost a všem soupeřům utekli jasně do první pozice. My jsme si opět dali cíl se umístit v této obtížné konkurenci na druhém místě a musím říct, že to byl boj až do posledního zápasu. Mladíci Kralup do všech zápasů dávali vše, zlepšovali se, snažili se, plnily zadané úkoly, drželi týmovost, která byla cítit v každém klání... Druhé místo v konečném součtu se dorostencům vzdálilo jen o dva body! Celkové umístění, tedy třetí místo je pro tento tým úspěch a povzbuzení do další práce a cílů v tomto klubu!

 

Děkuji klubovým zástupcům za podporu a vytvoření podmínek v rozvoji místního sportu a rodičům za trpělivost a velké fandění klukům z tribuny!

 
Aktuální články
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS