Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Benešov sebral všechny body

05.10.2018 | Lenka Macáková

Ve 4. kole KLM nás loňský finalista z Benešova přehrál v poměru 3:10. Utkání rozhodly především naše hrubé chyby v defenzivě. Za zmínku stojí fakt, že svou první branku po svém loňském návratu vstřelila hrající legenda DUŠAN SIKELA!
Děkujeme partnerům utkání, všem fanouškům a obzvláště těm, kteří vydrželi až do konce! Věříme dále ve vaší podporu!


4. kolo | Sobota 06.10.2018, 18:15
 

HK Kralupy nad Vltavou - HC Vodní Lvi Benešov

3:10

0:5,1.3,2:2)

HK Kralupy - HC Lev Benešov 3:10 (0:5, 1:3, 2:2)
Branky Kralup:
38. Kaprál - v oslabení
50. Hanžl
58. Sikela (Smažík, Kaprál) - v přesilovc

Sestava:
Exner (od 19. Kosina) - Sikela, Dvořák; Šarše, Kolc; Mařík, Kašpar, Dvořák - Pražienka, Kaprál, Balada; Prášek, Borkovec, Kučera; Řehák, Hanžl, Homolka; Tůma


 
 
 
Ohlasy

Rozhovor s kapitánem Tomášem Práškem:

V sobotním zápase jsme bohužel podlehli loňskému finalistovi KLH vysoko 3:10, jak moc náročné utkání to bylo?

Co do náročnosti se utkání nelišilo od těch předchozích. Myslím si, že vysoké tempo můžeme očekávat ve všech zápasech a je jedno z jaké části tabulky bude soupeř.

Opět jsme obdrželi hodně branek, co je potřeba udělat, abychom tomu zabránili, popřípadě jak zlepšit obranu?

Mnoho gólů plyne z individuálních chyb, které soupeři úspěšně trestají. Těchto chyb se musíme vyvarovat, pokud chceme v dalších zápasech bodovat. Ať je to nedůraz před brankou, špatné obsazování hráčů v před brankovém prostoru, otevřené střední pásmo, špatná střídání, bojovnost a obětavost útočníků v obranném pásmu, zbytečné ztráty puků ve středním pásmu. Situací, kdy dáváme soupeři prostor, je spousta. Rozhodně bych neházel vinu na obranu nebo dokonce brankáře. Na ledě je pět hráčů, kteří musí své střídání odmakat naplno a jít střídat, když je puk v bezpečí. To znamená, že nejen útočníci se po ztrátě kotouče poctivě vrací vypomoci obraně, ale i obrana podporuje útok a očekává nahrávku do druhé vlny. 

 Jak se budete připravovat na další utkaní?

Budeme muset zapracovat na založení útoku a přechodu přes střední pásmo. Všichni musíme zvýšit svoje nasazení, přidat více bojovnosti, obětavosti, rychleji přistupovat k hráčům a nevypustit jedinou vteřinu na ledě. V útočné třetině musíme zjednodušit naší hru a vytvářet vetší tlak do branky.

V letošní sezoně máš na dresu kapitánské C, máš v kabině i nějaké slovo, popřípadě pomáháš týmu, co se týče fyzické přípravy?

To by byla spíše otázka pro mé spoluhráče. Nebojím se vzít si slovo na ledě ani mimo něj a kluci i trenéři mě respektují. Začátek sezóny ve vyšší soutěži pro nás rozhodně není jednoduchý. Z velké části bude na mě  kluky semknout a probudit v nás bojovného ducha. Fyzické přípravě spoluhráčů jsem se věnoval hlavně v letní přípravě. V sezóně už není moc prostoru k fyzické průpravě mimo led a tak to zůstává hlavně na trenérech. Samozřejmě pokud by někdo z kluků potřeboval extra trénink nebo jen poradit, tak rád pomůžu.

Mezi KSM a KLH je dost velký rozdíl, jak těžké je zvyknout si na rychlost hry a soupeře?

Myslím si, že pro nás není takový problém rychlost, jako kvalita soupeře. Je potřeba si uvědomit, že hráči v KLH jsou na daleko vyšší úrovni. Spousta hráčů by mohla v klidu hrát druhou možná i první ligu. Proto je potřeba začít hrát zodpovědně, nedávat soupeři prostor a porvat se o každý metr.

 Jakým způsobem se dá bojovat proti těmto týmům?

Jak už jsem několikrát zmínil. Nejdůležitější pro nás bude, hrát zodpovědný hokej, porvat se o každý metr, nebát se jít do osobních soubojů, blokování střel a tlačit se do branky. Dneska se hraje rychlý přímočarý hokej. Očekávám, že právě to by nám mohlo přinést body. 

Našeho kapitána vyzpovídala redaktorka Lenka Macáková, děkujeme.


 
 

Aktuální články
Příprava mladších žáků v plném proudu

Mladší žáci zahájili přípravu stejně jako všechny ostatní kategorie 20. dubna. Společné tréninky pak začali 11. května, pod vedením...

 
Muž ošlehaný zámořským hokejem vede kralupské juniory

Do letošní sezóny vstoupil náš klub s několika změnami na postech trenérů jednotlivých kategorií. Asi tou nejzásadnější je změna v...

 
Aleš Drozda hodnotí první část přípravy dorostu

Tak jako všechny kategorie, zahájili i dorostenci 20. dubna suchou přípravu. První tři týdny probíhaly formou individuálních tréninků, v...

 
Letní příprava - 11. května začínají společné tréninky jednotlivých kategorií
 
Letní příprava
 
Realizační týmy 2020/2021
 
Kralupský Klub vítá nového trenéra
 
Poděkování a rozloučení
 
Pojď hrát hokej - jak trénovat doma
 
Dopis Radním města Kralupy - poděkování
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS