Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kralupská juniorka vyhrála základní část REDSTONE extraligy - skupiny západ!

28.02.2020 | Karolína Fousková

Sezóna letí jako voda, junioři HK Kralupy nad Vltavou mají za sebou poslední utkání základní části REDSTONE extraligy. V 36 zápasech posbírali 20 výher, 6 výher v prodloužení a 10 porážek. Celkově se se ziskem 72 bodů umístili na prvním místě tabulky skupiny západ. Tento překvapivý počin znamená, že ve městě na břehu Vltavy se od 3.3.2020 rozehraje play-off juniorské extraligy, kde Kralupy vyzvou tým HK MD Draci Šumperk. O základní části, ale také o vyhlídkách do play-off, jsme si povídali s trenérem juniorů Lukášem Majerem 

Pane trenére, skončila základní část REDSTONE extraligy juniorů – skupina západ. Tým HK Kralupy nad Vltavou do soutěže vstupoval jako nováček, mluvilo se o záchraně, ale vy jste po 36.kolech skončili na 1.místě, můžete nám základní část zhodnotit?

Do soutěže jsme vstupovali s velkým natěšením, ale i přirozeným respektem. Po 1.kole v Havlíčkově Brodě, kde jsme prohráli 5:3 jsme si říkali, že ta soutěž bude těžká, ale že snad k záchraně a poté i vytyčenému cíli, kterým byl postup do play-off dojdeme. Liga byla nesmírně vyrovnaná a pro nás se zlomila v lednu, kdy jsme udělali sérii 7 vítězství a dostali se na první místo v tabulce, kde jsme zůstali až do konce soutěže. Myslím si, že pro Klub je to velký úspěch a všem blahopřeji.  

V čem vidíte hlavní důvod toho, že tým vyvrátil předsezóní prognózy a místo boje o záchranu nyní uvidíme v Kralupech play-off extraligy juniorů?  

Nevím o jakých prognózách se bavíme, podle mě spousta lidí, nejen v českém hokeji, vice kalkuluje než pracuje. Když jsem viděl v září mužstvo například Žďáru nad Sázavou, které v úvodu vedlo ligu, nenapadlo by mne, že budou hrát o záchranu. Také bych je tipoval minimálně na play-off. Jsem přesvědčen, že je třeba vnímat především sám sebe. Když se soustředíte na sebe, a energii věnujete do práce a úsilí směrem k Vašemu týmu, tak se Vám to vrátí. Byl jsem v lednu na stáži v Akademii Redbull Salzburk a na stěně posilovny tam je velký citát: “Překonej největšího soupeře – sám sebe”. A tak to prostě je. Takže abych to shrnul, my jsme nějaké prognózy nevnímali, měli jsme od začátku září stanovený cíl, za kterým jsme si šli, ten jsme splnili a nyní už naše myšlenky směřují k play-off. 


Než přejdeme k play-off, tak se ještě zeptám, co Vám během základní části udělalo nejvěší radost, nějaké největší pozitivum, ale předpokládám, že to je umístění v tabulce…

Umístění v tabulce je krásná věc, je třeba si toho cenit a vážit, vyhráli jsme dlouhodobou soutěž, navíc proti takovým týmům a ještě jako postupující z regionální ligy a pro některé hráče to je první větší úspěch v životě, ale tím bych to asi uzavřel. Pro nás trenéry jsou důležité každodenní aspekty toho, zda kluci mají z hokeje radost, zda na stadionu vytváříme takovou atmosféru, aby se tam hráči těšili, zda v zápasech vidíme, že kluky hokej baví. Je pro nás také nesmírně důležité, jak se posouvají hokejově, ale zároveň nás zajímá jejich vývoj po lidské stránce. Spousta hráčů letos maturuje, vybíralo vysoké školy, dělalo si řidičáky, pomáháme jim se seminárními pracemi, to všechno stavím, na této úrovni, na stejně důležitou kolej, jako postavení v tabulce. Poslední věc, která mě těší a hlavně je to vizitka Klubu HK Kralupy nad Vltavou, že o zhruba 5 hráčů našeho týmu měli během sezóny zájem extraligové kluby směrem k další sezóně. Z toho mám velkou radost, vývoj hráče je dlouhodobý proces a když si Vás někdo všimne z vyšší ligy, je to ocenění, ale snad je moje přemýšlení správné.

A pokud se na to podíváme z druhé strany? Je něco co jste v dlouhodobé soutěži mohli udělat jinak, nebo se Vám úplně nelíbilo?

Myslím si, ale moc mne nenapadá co s tím, že v této soutěži je pár slušných kluků, které bych viděl v jiných ligách, ale problém je, že v prostředí v jakém jsou, úplně nepracují, nebo nemají pracovní etiku z mládeže. Investoval bych na Svazu do člověka, který bude příští rok objíždět zápasy REDSTONE extraligy, bude ve spojení s trenéry a s těmito hráči bude pracovat na mentální stránce a bavit se s nimi o jejich budoucnosti. Protože někteří kluci v této soutěži jsou velmi slušní, ale jen se jim neukazuje cesta a když si už Svaz dal práci a tuto ligu zavedl, která je určitě posun vpřed a měla svoji kvalitu, tak bych vice tlačil na development hráčů. Ukázkovým příkladem jak by to mohlo vypadat, je za mě Richard Cachnín mladší v Havlíčkově Brodě. Co jsem se bavil s jeho tátou-trenérem, tak hraje stabilně 2.ligu, REDSTONE extraligu a pracuje na svém vzdělání. Ideální kombinace a mnohokrát lepší než vše obětovat hokeji, jít hrát 1.ligu někam za 9 000 tisíc a po třech letech bez vzdělání jít dělat někam do skladu. Bohužel, takové hráče náš hokej mnohdy produkuje, hráči pak jsou z toho zhrzelí, mají negativní postoj k hokeji a nezapojují se ani poté zpět do hokeje. Ale ptám se, je to opravdu jejich chyba?

Pojďme nyní zpět k Vašemu týmu. Do play-off vstupujete proti týmu HK MD Draci Šumperk. S čím půjdete do play-off, které se v Kralupech rozehraje 3.3.2020 do 18:00 hodin?

Půjdeme do toho s cílem v každém utkání podat maximální výkon a předvést hru, kterou se prezentujeme a kterou kluky učíme. Jsme nastaveni tak, že ať play-off bude dlouhé jakkoliv, po posledním zápase sezóny chceme mít všichni pocit, že jsme pro to udělali maximum. To je našim cílem.

Přesto, vstupujete do play-of jako favorit, necítíte na sobě nějaký tlak?

Už jsem to říkal v televizi, my nedovedeme takto přemýšlet. Podle mě to jsou takové řeči a klišé, které Vám akorát zasypou hlavu. Vím, že je to v médiích, okolí se v této matematice vyžívá, ale my jsme velký tým a tyto věci neřešíme. Kdo dělal někdy nějaký sport, tak ví, že pokud jde celý tým za jedním cílem a ti hráči jsou proto schopni udělat úplně všechno, tak se to většinou povede. Zní to strašně jednoduše, ale tak to prostě je. Když každý hráč půjde za hranu svých možností, můžete porazit kohokoliv.   

Co od série se Šumperkem očekáváte?

Neočekávám nic, jen si přeju, aby si cestu na stadiony našlo co nejvíce příznivců a kluci zažili atmosféru, ze které budou mít radost a jejich výkon o nějaké procento stoupne. Pro mnoho hráčů je tohle životní sezóna a strašně bych jim přál, aby ji měli co nejdelší.  

Sledovali jste během sezóny dění ve druhé skupině na Moravě?

Kluci a kolegové asi ano, osobně jsem však nesledoval ani naši skupinu a výsledky jiných týmů, natož abych se zajímal o Moravu. Na ty tabulky jsem pořádně kouknul až v závěru soutěže. Jediné co stojí za zmínku je to, že na Moravě má spousta týmů hráče z Chance Ligy. Havířov vypadá skvěle s jmény v sestavě jako Dajčar či Honza Bambula. To jsou kluci, reprezentanti z dvacítky, mají starty v seniorské extralize. S tímto týmem bychom si přáli se potkat. Pořád si myslím, že ne úplně všem tady dochází, když si vzpomenu, jak tady Juniorka před 4 lety dostala 23 gólů od Benátek nad Jizerou v Krajském přeboru, kam kluci náš kralupský mládežnický hokej dotáhli. 

V čem je největší síla Vašeho týmu?

V týmu.

Pane trenére, děkuji vám za rozhovor a ať se Vašemu týmu v play-off daří.

Děkujeme.

 
Utkání
Muži | Sobota 10.10.2020, 17:00
5. kolo
7:3
HC Poděbrady - HK Kralupy
 
Junioři | Sobota 10.10.2020, 13:45
9. kolo
3:0
Chrudim - HK Kralupy
 
Dorost | Sobota 10.10.2020, 15:00
7. kolo
1:2
HK LEV Slaný - HK Kralupy
 
Týden Hokeje
Aktuální články
Přivítáme nové hráče!!

Pokud patříte mezi hráče, kteří právě hledají nové působiště, přemýšlí, kam povedou jejich další hokejové kroky nebo si chtějí...

 
Rozhovor Martina Hampla pro Kralupský zpravodaj

Martin Hampl, manažer Hokejového A mužstva: Hráči mají chuť něco dokázat.

 
Legendy s Káčkem na prsou

Drazí hokejoví přátelé, chtěl bych Vás touto cestou pozvat na hokejovou výstavu "Legendy s Káčkem na prsou", kterou chystá má...

 
Klubová přátelská utkání
 
Pojď hrát hokej do Kralup
 
Fotbalový program kralupského Atýmu hokejistů
 
V Kralupech se vracíme na ledovou plochu!
 
Valná hromada HK Kralupy
 
Klubový informační systém
 
Symbolické gesto z KHL
 
 
HOKEJOVÝ KLUB Kralupy nad Vltavou, kontakt: libor.stajer@kmvs.cz     RSS