Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V Kralupech se konal mezinárodní žákovský turnaj

07.04.2022 | Jakub Kaprál

Pro 5. třídu HKK se podařilo uspořádat dvoudenní turnaj s názvem Hockey Spring Games 2022.

V lednu se zrodila myšlenka zorganizování velkého turnaje, který by mohl započít každoroční tradici. Na turnaje se povedlo zlákat velmi atraktivní soupeře. Ze severu republiky dorazili tepličtí Huskies, ze západu přijela Karlovarská Energie, Vysočinu reprezentovali zástupci Havlíčkova Brodu, vítěze zimního celostátního Mini Winter Cupu, z moravské metropole dorazila slovutná Kometa Brno a třešničkou byla účast mládežnického mužstva rakouského velkoklubu EC Red Bull Salzburg. Turnaje se zúčastnilo šest mužstev a každý odehrál 5 utkání.

Celý turnaj provázela parádní atmosféra. Všichni účastníci si užívali podporu z tribun a povzbuzování od svých trenérů. Všichni přítomní mohli vidět vysokou úroveň hry této věkové kategorie. Kometa i Havlíčkův Brod patří mezi nejlepší republiková mužstva a tento turnaj to jen potvrdil. Většina utkání byla vyrovnaná do posledních minut a do konce byla k vidění dvě prodloužení. Domácí hráči první hrací den přehráli celkem jednoznačně Teplice a v prodloužení přetlačili Karlovy Vary. V obou utkáních byla k vidění převaha domácích hráčů. Ve třetím utkání jsme se postavili Kometě Brno. Favorit utkání byl jednoznačný, přesto se našim hráčům podařilo být konkurenceschopnými. Nicméně vítězství si připsali Brněnské naděje.  Druhý hrací den nás nejprve prověřil dosud neporažený Havlíčkův Brod. Utkání bylo velmi vyrovnané, domácí hráči dokonce vedli a dlouho drželi stav 2:3. Po smolné situaci bylo ovšem nařízeno trestné střílení pro hosty a ti odskočili na rozdíl dvou branek. Tato situace se ukázala jako klíčová a talenti z Vysočiny si už výhru nenechali utéct. Do posledního střetnutí jsme nastoupili pro Salzburgu. Naši hráči měli herní převahu a velké množství šancí, které ovšem nedokázali přetavit ve vedení. Stav byl 2:2. V posledních deseti minutách tlak Kralup sílil, ale brankáře hostí se nedařilo překonat. Znovu se ukázal velký charakter kralupských páťáků, kteří letos už poněkolikáté dokázali rozhodnout v samém závěru utkání. Pouhých dvacet sekund před koncem Kralupy skórovali a překlopily utkání na svou stranu v poměru 3:2.

V celkovém součtu domácí tým získal krásné 3. místo. Vítězem turnaje se stal BK Havlíčkův Brod, který zůstal během celého turnaje neporažen. Velkou radost máme z velice povedené organizace turnaje, která byla chválena všemi zástupci účastníků turnaje i přihlížejícími rodiči. Turnaj byl opravdu velkolepý a dopřál našim hráčům skvěle zakončit sezony 2021/2022.

Konečné pořadí turnaje:

1.      BK Havlíčkův Brod                  15 bodů

2.      HC Kometa Brno                    12 bodů

3.      HK Kralupy nad Vltavou         8 bodů

4.      HC Teplice Huskies                 5 bodů

5.      HC Energie Karlovy Vary        4 body

6.      EC Red Bull Salzburg              1 bod

Nejlepší hráči turnaje:

Nejlepší brankář – Marek Kratochvíl (BK HB)
Nejlepší obránce – Tomáš Říha (KOM)
Nejlepší útočník – Ludwig Amadeus Dondit (TEP)
Největší týmový hráč – Lukas Jonak (SAL)
Nejužitečnější hráč – Tomáš Jung (HKK)

 
Utkání
Muži | Neděle 13.03.2022, 17:30
5:2
HC Mělník - HK Kralupy
 
Junioři | Neděle 06.03.2022, 18:45
42. kolo
5:4
BC HB - HK Kralupy
 
Dorost | Sobota 26.03.2022, 09:00
20. kolo
9:5
HK Kralupy - HC Benešov
 
Týden Hokeje
Aktuální články
FRANCIE DEN PO DNI

Snové zakončení sezóny a celé naší etapy. Pokusím se své dojmy a zážitky z naší nezapomenutelné cesty do Francie...

 
Poslední zápas starších žáků, aneb souboj se Slaným

V sobotu 26.3 hráli žáci poslední sezónní zápas se Slaným. Mladší žáci bohužel v posledním zápase výhru neuhájili a prohráli 3:6....

 
Rozlučka na domácím ledě

O poslední mistrovská utkání se postarali na domácím zimáku žáci v sobotu a dorost v neděli. 

 
Dorost zvítězil a skupinu vyhrál, žáci doma s Vlašimí
 
Rozhodující bitva pro Mělník
 
Hokejový truhlář
 
Torzo dorostu prohrálo v Benátkách, žáci uspěli v Sedlčanech
 
Rozhodne se v neděli
 
Předprodej vstupenek na sobotní semifinále právě začíná!!!
 
Startuje semifinále krajské ligy
 
 
RSS