Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší žáci A v Sedlčanech

13.02.2023 | Natálie Čergičová

Časně ráno, první den jarních prázdnin, vyrazil tým kralupských SŽ A do vzdálených Sedlčan.

Do města, které se stalo známým především díky výrobě chutných plísňových sýrů (byla však již ukončena). Avšak ještě než se dostaneme k samotnému hokejovému utkání, stojí za zmínku například to, že velkou část svého dětství a mladického života v Sedlčanech prožil Josef Balabán (za II. svět. války člen zpravodajsko-sabotážní skupiny „Tři králové“), město více než dvacet let spadalo do panství Jakuba Krčína (proslulého zakladatele jihočeských rybníků) nebo to, že sedlčanským rodákem je i Maršál Radecký (postupně se vypracoval přes řadu funkcí až do nejvyšší armádní hodnosti - polního maršála habsburského mocnářství.).

 

Kralupské starší žáky přivítal malý stadion s útulnou restaurací, ze které byl krásný výhled na ledovou plochu. Zde se dvě třetiny odehrával dramatický lítý boj. Kralupští od začátku zápasu domácí borce tlačili, útočili, ale veškeré ofenzivní výpady vždy hostům ukončil svým brankářským uměním urostlý domácí gólman. Do vedení se tak po útočném výpadu a úspěšné dorážce dostali sedlčanští žáci. Kralupští však zvládli vyrovnat, aby si za pár okamžiků opět vedení vzali na svou stranu hostitelé. Následně naši hokejisté nejenom zvládli vyrovnat, ale dokonce se utrhnout do vedení o dvě branky (skóre 2:4). Domácí však zbraně nesložili. Zabrali a průběžné skóre otočili na 5:4. Kralupští však vzápětí vyrovnali na 5:5 a následně zvýšili vedení na 5:6. Tímto skóre skončila druhá třetina. Po návratu z kabiny se hosté na led vrátili s velkou energií, rychle přidali sedmý gól a celkově během třetí třetiny zasypali domácí tým šesti brankami. Zejména branky Tomáše Junga (samostatný únik přes celé kluziště, zakončený kličkou-prohozením mezi nohy kolem domácího obránce a střelou do víka) a Juryho Alexandrova (vyjetí z rohu spojené s rychlými kličkami a tvrdou střelou mezi betony) potěšilo oko diváků. Snad i domácích. O výsledku utkání tak bylo rozhodnuto. Celkově se kralupský tým prezentoval dobrým výkonem, nezdolnou vírou v úspěšný výsledek, nasazením, bojovností a obětavostí (především Jan Pelech a Michal Škvára, kteří neuhnuli v žádném souboji i přes výškovou převahu sedlčanských a Šimon Karel, který druhou polovinu utkání odehrál ve velkém stylu: závěrečné střídaní tři zablokované střely a jeden parádní „hit“). Byl to skvělý vstup do jarních prázdnin.

 
Utkání A-tým
Muži | sobota 18.03.2023, 18:00
1:5
HC Mělník - HK Kralupy
 
Muži | středa 15.03.2023, 18:30
4:3
HK Kralupy - HC Mělník
 
Muži | neděle 12.03.2023, 17:00
0:0
HC Poděbrady - HK Kralupy
 
Utkání mládeže
Junioři | neděle 05.03.2023, 15:55
10. kolo
2:3
HK Kralupy - HC Letňany
 
Dorost | pátek 24.03.2023, 20:00
21. kolo
VS.
HC Benátky - HK Kralupy
 
Dorost | sobota 11.03.2023, 16:30
19. kolo
5:4
SK Černošice - HK Kralupy
 
Partneři
mestokralupy.cz
Škola hokejových talenů
Pojď hrát hokej
Aktuální články
Domácí utkání s pražskými celky starší žáci zvládli napůl

V sobotu 18. března 2023 čekal na kralupské starší žáky první soupeř z „pražské série“, a to tým Kobra Praha. 

 
Informace ke kvalifikaci o II. ligu

Vážení příznivci kralupského hokeje, děkujeme za Vaši podporu po celou letošní sezónu, která je pro naše Áčko tolik úspěšná! Jsme...

 
Mladší žáci na Spartě

V sobotu 11. března zavítal tým kralupských mladších žáků na led pražské Sparty.

 
Sestava starších žáků A velmi prořídla a soupeři toho nemilosrdně využili
 
Vydřené, těsné, šťastné, ale zasloužené vítězství v Benátkách starších žáků A
 
Turnaj 3. třídy v Tachově
 
Junioři ukončili nadstavbu prohrou
 
Dorostenci zvítězili v nájezdech
 
Víkendové zápasy prvňáků a druháků
 
Náročný víkend starších žáků aneb body zůstaly na prázdninách
 
 
© eSports s.r.o. & HK Kralupy nad Vltavou RSS