Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kralupy na GASAG CUPu - turnaj U10

24.04.2023 | Alice Palkosková

Hráči 4. třídy doplněni o nejlepší hráče 3. třídy HK Kralupy se o víkendu 22. -23. dubna zúčastnili turnaje GASAG Cup U10 2023 pořádaného klubem Eisbären Berlín. Vedle kralupských Vyder se zde sešly týmy z celého Německa. Vedle dvou berlínských klubů (Eisbären a Adler) přijely ještě týmy např. z Drážďan, Norinberku či Düsseldorfu.

logo cup

Program turnaje byl velmi náročný. Museli jsme si zvykat na jiný systém hry. Hrálo se na polovinu hřiště v rozestavení 4+brankář. Naši hráči byli zvyklí na systém 3+1, který hráli celý rok v rámci svazových zápasů, popř. na systém 5+1 na celé hřiště, který praktikovali v rámci Neratovické Ligy. S každým soupeřem se hrál vždy dvojzápas, ze kterého bylo možno získat maximálně 5 bodů. Také samotný herní projev německých týmů se od českého stylu hry velmi lišil. Rozhodčí byli během celého turnaje velmi benevolentní. Často se stávalo, že co by v Čechách bylo považováno za faul, nechali v zájmu plynulosti hry bez povšimnutí.

Naši hráči vstoupili v sobotu do turnaje vlažně nicméně hned s prvním soupeřem (Adler Berlín) brali z dvojzápasu alespoň jeden bod za remízu 4:4 z jednoho zápasu. Následovala prohra s týmem z Geretstriedu s pozdějším vítězem celého turnaje, která náš tým stála hodně fyzických i psychických sil. Naopak plný počet pět bodů za dvě suverénní výhry (3:0 a 6:1) získali Vydry ze zápasů s týmem z Wolfsburgu. Následovali další ne příliš vydařené zápasy, ve kterých jsme se bohužel nemohli opřít o naši brankářskou jedničku kvůli náhlé zdravotní indispozici. Nicméně ještě dva body za jednu výhru (3:1) jsme získali z posledního zápasu dne proti týmu z Bad Nauheim. Uzavřeli jsme sobotní bilanci s osmi body na devátém místě.

V neděli nás čekali relativně silní soupeři nejprve s Düsseldorfu, poté z Norimberku a na závěr turnaje jsme se střetli s domácím týmem Eisbären Berlín. Naši hráči v čele s uzdravenou brankářskou jedničkou předvedli ve všech třech zápasech fantastické výkony a každý tým okradli o nějaký ten bodík. Nejlepší atmosféru, o kterou se starali nejen početní domácí fanoušci, ale i fanoušci našeho týmu na tribuně, měl poslední zápas proti domácím. Pokud by domácí poslední dvojzápas proti Vydrám vyhráli za plný počet bodů, celý turnaj by ovládli (před posledním zápasem byli o bod na čele celé tabulky). Avšak velmi bojovný výkon našich hráčů vedl v prvním zápase k předem nepředstavitelné výhře 2:1 a odměně v podobě 2 bodů. Nicméně druhý zápas proti Eisbären Berlín naši již velmi unavení hráči prohráli 0:4. Celková nedělní bilance byla pěkných 6 bodů ze třech zápasů.

logo cup

Odměnou za bojovný nedělní výkon byl posun na konečné osmé místo se 14ti body, kdy jsme v tabulce předskočili Adler Berlín. Jedná se o velký úspěch mladých Vyder i vzhledem k tomu, že nevěděli, do čeho jdou. Se zahraničními týmy se setkali všichni úplně poprvé. Velmi dobře obsazený německý turnaj GASAG Cup vyhrál tým z Geretstriedu, druzí skončili Eisbären Berlín a na třetím místě zakončili turnaj Drážďany.

Velké díky nejen za vyhledání turnaje, kompletní organizaci a tlumočení patří Dáše Doubkové!

Pokud budeme moci, chtěli bychom se zúčastnit také dalšího ročníku GASAG CUPu. A co příště? To už budeme chytřejší a zkušenější!!!

 
Partneři
mestokralupy.cz
Škola hokejových talenů
Pojď hrát hokej
Aktuální články
Dorostenci zahájili suchou přípravu

Již v pondělí 17. 4. 2023 zahájili kralupští dorostenci suchou přípravu pod taktovkou trenérů Aleše Drozdy a Josefa Kaisra. 

 
Turnaj mladších žáků v Mariánských Lázních

První dubnový víkend hostil zimní stadion v Mariánských Lázních hokejový turnaj mladších žáků. 

 
Rozhodnutí STK ČSLH - nedohrané utkání - Kralupy x Bílina

Vážení příznivci kralupského hokeje, dovolujeme si Vás pouze stručně informovat o výsledku utkání kvalifikace o účast v II. lize...

 
4. třída a jejich zakončení sezóny
 
Domácí turnaj 3. tříd
 
Poslední domácí zápas kralupských starších žáků A utekl v závěru
 
Turnaj 3. třídy v Nymburku
 
Informace ke kvalifikaci o II. ligu
 
Domácí utkání s pražskými celky starší žáci zvládli napůl
 
Mladší žáci na Spartě
 
 
© eSports s.r.o. & HK Kralupy nad Vltavou RSS