Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kralupy na GASAG CUPu - turnaj U10

24.04.2023 | Alice Palkosková

Hráči 4. třídy doplněni o nejlepší hráče 3. třídy HK Kralupy se o víkendu 22. -23. dubna zúčastnili turnaje GASAG Cup U10 2023 pořádaného klubem Eisbären Berlín. Vedle kralupských Vyder se zde sešly týmy z celého Německa. Vedle dvou berlínských klubů (Eisbären a Adler) přijely ještě týmy např. z Drážďan, Norinberku či Düsseldorfu.

logo cup

Program turnaje byl velmi náročný. Museli jsme si zvykat na jiný systém hry. Hrálo se na polovinu hřiště v rozestavení 4+brankář. Naši hráči byli zvyklí na systém 3+1, který hráli celý rok v rámci svazových zápasů, popř. na systém 5+1 na celé hřiště, který praktikovali v rámci Neratovické Ligy. S každým soupeřem se hrál vždy dvojzápas, ze kterého bylo možno získat maximálně 5 bodů. Také samotný herní projev německých týmů se od českého stylu hry velmi lišil. Rozhodčí byli během celého turnaje velmi benevolentní. Často se stávalo, že co by v Čechách bylo považováno za faul, nechali v zájmu plynulosti hry bez povšimnutí.

Naši hráči vstoupili v sobotu do turnaje vlažně nicméně hned s prvním soupeřem (Adler Berlín) brali z dvojzápasu alespoň jeden bod za remízu 4:4 z jednoho zápasu. Následovala prohra s týmem z Geretstriedu s pozdějším vítězem celého turnaje, která náš tým stála hodně fyzických i psychických sil. Naopak plný počet pět bodů za dvě suverénní výhry (3:0 a 6:1) získali Vydry ze zápasů s týmem z Wolfsburgu. Následovali další ne příliš vydařené zápasy, ve kterých jsme se bohužel nemohli opřít o naši brankářskou jedničku kvůli náhlé zdravotní indispozici. Nicméně ještě dva body za jednu výhru (3:1) jsme získali z posledního zápasu dne proti týmu z Bad Nauheim. Uzavřeli jsme sobotní bilanci s osmi body na devátém místě.

V neděli nás čekali relativně silní soupeři nejprve s Düsseldorfu, poté z Norimberku a na závěr turnaje jsme se střetli s domácím týmem Eisbären Berlín. Naši hráči v čele s uzdravenou brankářskou jedničkou předvedli ve všech třech zápasech fantastické výkony a každý tým okradli o nějaký ten bodík. Nejlepší atmosféru, o kterou se starali nejen početní domácí fanoušci, ale i fanoušci našeho týmu na tribuně, měl poslední zápas proti domácím. Pokud by domácí poslední dvojzápas proti Vydrám vyhráli za plný počet bodů, celý turnaj by ovládli (před posledním zápasem byli o bod na čele celé tabulky). Avšak velmi bojovný výkon našich hráčů vedl v prvním zápase k předem nepředstavitelné výhře 2:1 a odměně v podobě 2 bodů. Nicméně druhý zápas proti Eisbären Berlín naši již velmi unavení hráči prohráli 0:4. Celková nedělní bilance byla pěkných 6 bodů ze třech zápasů.

logo cup

Odměnou za bojovný nedělní výkon byl posun na konečné osmé místo se 14ti body, kdy jsme v tabulce předskočili Adler Berlín. Jedná se o velký úspěch mladých Vyder i vzhledem k tomu, že nevěděli, do čeho jdou. Se zahraničními týmy se setkali všichni úplně poprvé. Velmi dobře obsazený německý turnaj GASAG Cup vyhrál tým z Geretstriedu, druzí skončili Eisbären Berlín a na třetím místě zakončili turnaj Drážďany.

Velké díky nejen za vyhledání turnaje, kompletní organizaci a tlumočení patří Dáše Doubkové!

Pokud budeme moci, chtěli bychom se zúčastnit také dalšího ročníku GASAG CUPu. A co příště? To už budeme chytřejší a zkušenější!!!

 
Utkání A-tým
Muži | sobota 30.09.2023, 15:00
3. kolo
VS.
Písek - HK Kralupy
 
Muži | středa 27.09.2023, 18:30
HK Kralupy nad Vltavou - HC Stadion Vrchlabí
5:6 pp (1:0, 3:4, 1:1 – 0:1)
 
Muži | sobota 23.09.2023, 18:00
HK Kralupy nad Vltavou - MOSTEČTÍ LVI
4:3 pp (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)
 
Utkání mládeže
Junioři | neděle 08.10.2023, 13:45
4. kolo
VS.
HK LEV Slaný - HK Kralupy
 
Junioři | neděle 11.02.2024, 17:45
26. kolo
0:0
HC Mělník - HK Kralupy
 
Dorost | neděle 24.09.2023, 13:55
2. kolo
6:7
HK Kralupy - HK LEV Slaný
 
Partneři
Škola hokejových talenů
Pojď hrát hokej
Aktuální články
Venkovní dvojutkání započne áčko na ledě dosud neporaženého Písku

Po dvou domácích utkáních čekají áčko dva zápasy ve venkovním prostředí. Ten první sehraje už tuto sobotu na ledě Králů z Písku,...

 
Junioři prohráli, scénář jako přes kopírák...

První domácí utkání juniorů, kdy ve svátečním popoledni hostili pražskou Kobru, se dlouho vyvíjelo příznivě. Bohužel další...

 
SŽ B sehráli první mistrovský zápas proti SK Černošice

Tuto neděli, 24. 9., sehráli SŽ B první mistrovský zápas v sezóně, a to proti SK Černošice.

 
Proti Vrchlabí s bodem, hosté rozhodli sekundu před koncem prodloužení
 
PREVIEW: Další domácí zápas o další body, ve středu přijede Vrchlabí!
 
Huskies Cup v Teplicích
 
Návrat do 2. ligy s vítěznou příchutí, hattrickem se blýskl Pavel Husarik
 
Junioři selhali v závěru, z Hvězdy vezou pouze bod
 
PREVIEW | 2. liga startuje, do Kralup míří Mostečtí Lvi!
 
Z Kralup za moře
 
 
© eSports s.r.o. & HK Kralupy nad Vltavou RSS