Nábor 27. 1. 2019

Vydařená akce „Týden hokeje“ v Kralupech nad Vltavou - Pojď hrát hokej

Hokejový klub Kralupy nad Vltavou pořádal ve spolupráci s ČSLH již šestý nábor malých hokejistů ve věku 4-8 let v rámci projektu Pojď hrát hokej. Akce pod názvem „Týden hokeje“ se uskutečnil v sobotu 26. ledna 2019 v dopoledních hodinách.

Od 9-ti hodin probíhala registrace zájemců o tuto akci, kteří byli seznámeni s programem a dalším průběhem, dostali potřebné informace a prezenční materiály. K dispozici byl ochotný personál dobře rozpoznatelný dle projektového oblečení (čepice, mikiny, soupravy, loga…) s čímkoli poradit. Mezi ním vyčníval bývalý hokejista extraligového Kladna, Pardubic a současný sportovní ředitel klubu, Josef Zajíc. Po přivítání dětí jim půvabné mladé hostesky předaly několik dárků a samozřejmě i nový reprezentační dres. Na druhé straně rodiče měli plné ruce práce s vyplněním potřebných tiskopisů k zápisu.

Po přivítání a předání dětí mladým juniorským hokejistům probíhala prezentace rodičům v klubovně na televizní obrazovce. Rodiče se seznámili nejen s projektem „Pojď hrát hokej“ jako takovým, ale i se zapojením hokejového klubu do projektu a jeho sportovní, koncepcí a organizací. Sportovní ředitel Josef Zajíc a trenér mládeže Lukáš Majer informovali rodiče co dělat, pokud se rozhodnou dát své dítě na lední hokej a přitom shlédli upoutávky z minulých akcí. Rodičům předali instrukce ohledně výstroje a výzbroje malého hokejisty, jak je jeho tělo chráněno, jak ho obléknout a že se rozhodně nemusí bát o jeho zdraví. Sekretářem klubu jim byla osvětlena finanční stránka a náročnost nebo spíše nenáročnost daného sportu. Na závěr dostali informace o vyhrazených tréninkových časech pro nejmenší účastníky, jakým způsobem probíhají tréninkové jednotky a o důležitých provozních a administrativních pravidlech chodu Hokejového klubu Kralupy nad Vltavou.

Paralelně s prezentací pro rodiče probíhaly aktivity a různá zábavná cvičení pro jejich děti pod dohledem našich kvalifikovaných trenérů a vše proběhlo naprosto bez problémů a žádné z dětí si ani nevšimlo, že vedle sebe nemá mámu či tátu.

Poté se děti i rodiče přesunuli do šaten a následovala fáze oblékání se do výstroje a potřebného vybavení pro trénink na ledě. Přitom jim pomáhali nejen trenéři mládeže klubu, ale i mladí hokejisté mužstva juniorů. Následoval přesun na ledovou plochu, kde se některé děti poprvé v životě seznámili s ledovou plochou. Zábavnou formou v různých hrách zjistili, že led není něco, čeho by se měly obávat. Po chvilce se staly diváky a se zájmem sledovaly simulaci utkání našich druhých tříd. Kdo si netroufl na jednotlivá cvičení a stál na bruslích úplně poprvé, měl možnost dělat své první hokejové krůčky i s podporou rodičů. Na závěr byla na památku provedena společná fotografie všech děti a trenérů. Děti opouštěli ledovou plochu s úsměvem na rtu, plni zážitků a hlavně s radostí v očích. Kdo měl vypůjčené vybavení, tak ho v pořádku vrátil.
Vedení klubu bylo nadšeno hojnou účastí malých dětí na této akci. Parádního dopoledne se v Kralupech zúčastnilo celkem 28 dětí a to někteří byli omluveni pro nemoc. Zároveň děkuje všem těm, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na organizaci a hladkém průběhu celé akce, která byla velmi dobře a zodpovědně připravená.

Úsměvy a vyprávění dětí o svých zážitcích na ledové ploše jsou tou největší pozvánkou na další společné tréninky v hokejovém klubu Kralupy nad Vltavou.

Reportáž z akce zde: https://www.youtube.com/watch?v=qJt4UCJ-BcU&feature=youtu.be

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Kralupech najdete v galerii.