Nábor 1. 10. 2019

Kralupská akce „Týden hokeje“ se opět vydařila

Hokejový klub Kralupy nad Vltavou pořádal ve spolupráci s ČSLH již sedmý nábor malých hokejistů ve věku 4-8 let v rámci projektu Pojď hrát hokej. Akce pod názvem „Týden hokeje“ se uskutečnil tentokrát ve středu 25. září 2019 v odpoledních hodinách.

Náborové akci předcházely besedy v kralupských základních školách a mateřských školkách. Trenér mládeže Jakub Kaprál mimo osvěty kolektivní hry „Lední hokej“ pozval děti na Zimní stadion, aby se společně s rodiči zúčastnili náborové akce „Týden hokeje“ pořádané Hokejovým klubem Kralupy nad Vltavou v rámci projektu „Pojď hrát hokej“. Prostory zimního stadionu tak patřily ve středečním odpoledni těm nejmenším hokejistům. Rodiče se svými ratolestmi byli přivítáni trenérem mládeže a současným hokejistou HK Kralupy nad Vltavou, Jakubem Kaprálem. Po přivítání dětí jim maminky starších malých hokejistů, působící v roli hostesek registračního pracoviště, předaly několik dárků a samozřejmě i nový dres v barvách České reprezentace. Na druhé straně rodiče měli plné ruce práce s vyplněním potřebných tiskopisů k zápisu dětí. V doprovodu hokejových mazáků z kategorie starších žáků byly děti odvedeny do kabiny, kde se převlékly a pod vedením trenérů se seznamovaly s hokejovou výstrojí a naším maskotem Otíkem. Současně se mohli seznámit s odchovancem našeho klubu Tomášem Hanouskem dnes už hráčem extraligového klubu Bílí Tygři Liberec (vicemistr ČR 2018/2019, vítěz prezidentova poháru 2018/2019, člen širšího mužstva národního týmu ČR). V té době byly rodičům sekretářem klubu předány prvotní informace o klubu, a co to znamená mít doma malého hokejistu. Získali zasvěcený přehled nejen o rozsahu tréninku ledního hokeje, jeho náplni, ale i o důležitých provozních a administrativních pravidlech chodu Hokejového klubu Kralupy nad Vltavou.

 

Poté už je čekala ledová plocha, kde si děti převzali nejen trenéři mládeže klubu, ale i mladí hokejisté mužstva juniorů. Nejprve je seznámily se základy bruslení, ukázali jim, jak probíhají tréninky na ledě a poté se rozeběhly různé zábavné hry spojené se střelbou na branku apod.  Během celého náboru se mohli rodiče dívat na mladé hokejisty našeho klubu, kteří už minimálně rok trénují. Společné foto a závěrečný pokřik bylo vyvrcholením dětské radosti z prožitého středečního odpoledne. Úsměvy a vyprávění dětí o svých zážitcích na ledové ploše jsou tou největší pozvánkou na další společné tréninky v hokejovém klubu Kralupy nad Vltavou. Kdo měl vypůjčené vybavení, tak ho v pořádku vrátil.

 

Parádního odpoledne se v Kralupech zúčastnilo celkem 15 dětí. Zároveň děkuje všem těm, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na organizaci a hladkém průběhu celé akce, která byla velmi dobře a zodpovědně připravená. Vedení klubu přivítalo kladné reakce rodičů a hojnou účastí malých dětí na této akci.

 

Úsměvy a vyprávění dětí o svých zážitcích na ledové ploše jsou tou největší pozvánkou na další společné tréninky v hokejovém klubu Kralupy nad Vltavou.

 

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Kralupech najdete výše