Nábor 26. 11. 2022

Náborová akce přilákala dvě desítky nejmenších hokejistů

Hokejový klub Kralupy nad Vltavou už po jedenácté pořádal ve spolupráci s ČSLH nábor malých hokejistů ve věku 4-8 let v rámci projektu „Pojď hrát hokej“. Akce „Týden hokeje“ se uskutečnila v sobotu 26. listopadu 2022 od 9 do 12 hodin.

Tvrdá příprava akce, která probíhala v Hokejovém klubu Kralupy nad Vltavou (dále jen „Klub“) od začátku září přenesla své ovoce. Trenér mládeže Filip Štibran spolu s dalšími trenéry provedl několik návštěv v mateřských a základních školách. Osvěta kolektivní hry „Lední hokej“ přilákala v sobotu dopoledne do areálu Zimního stadionu dvacet dětí, kde společně s rodiči prožili nejednu radostnou chvíli v rámci projektu „Pojď hrát hokej“.

První zájemci o tuto akci byli přivítáni rodiči působící v roli vedoucích družstev a mladými hokejisty z kategorie žáků. Po splnění administrativních kroků k zápisu dětí ze strany rodičů, obdržely děti spoustu dárků, které je budou provázet v začátcích jejich tréninků. Poté se děti přesunuly do opravdové hokejové kabiny, kde pod vedením trenérů si udělaly společnou rozcvičku. V té době byly rodičům místopředsedou Klubu Mgr. Liborem Štajerem, sekretářem Klubu a trenérem mládeže, současným hokejistou A mužstva Filipem Štibranem, předány prvotní informace o klubu, a co to znamená mít doma malého hokejistu. Přítomni získali zasvěcený přehled o důležitých provozních a administrativních pravidlech chodu Hokejového klubu Kralupy nad Vltavou, novým logem, ale i o rozsahu tréninku ledního hokeje a jeho náplni.

Poté na děti čekala ledová plocha, kde si je převzali kvalifikovaní trenéři mládeže. Na jedné polovině se nováčci seznámili se základy bruslení, na druhé polovině mohli rodiče vidět, jak probíhá skutečný trénink mladých hokejistů Klubu, kteří už minimálně rok trénují. Na ledě se rozeběhly různé zábavné hry a soutěže zaměřené na bruslení a hokej. Společné foto a závěrečný pokřik bylo vyvrcholením dětské radosti z prožité akce.

Akce „Týden hokeje“ se v Kralupech zúčastnilo celkem 20 dětí. Vedení HK Kralupy nad Vltavou děkuje všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na organizaci a hladkém průběhu celé akce. Úsměvy a vyprávění dětí o svých zážitcích na ledové ploše potěšily všechny přítomné a jsou tou největší pozvánkou na další společné tréninky v hokejovém klubu Kralupy nad Vltavou. Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Kralupech najdete na www.hokejkralupy.cz Fotogalerie k článku.