Zápasy 12. 11. 2023

Oslabené áčko v Chebu neuspělo

Sobotní utkání na ledě dalekého Chebu naše áčko k bodovému zisku nedovedlo. Tým trenérů Příhody s Boháčkem se musel obejít bez několika opor, když ze zdravotních důvodů na západ Čech neodcestoval obránce David Chládek a útočníci Michal Bezouška, Adam Kellerstein, Ondřej Hampl a Adam Stupka.

II.Liga ČR - 15. kolo so 11. 11. 2023 18:00

HC STADION CHEB

vs

HK KRALUPY

6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 06:34 Křemen (Innanmaa; 5/5), 09:14 Prošek (Křemen, Čejka; 5/5), 26:21 Švec (Čejka, Tóth; 5/4), 44:05 Strýček (Vápeník; 5/5), 54:03 V. Skuhravý (Kořán, Innanmaa; 5/5), 59:33 Šik (V. Skuhravý, Krutina; 5/4) – 18:20 David (Soukup, Hrala; 5/4), 55:17 Šilhavý (5/5). Rozhodčí: Zeliska – Goltsch, Motl. Diváci: 324. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Střely na branku: 6:2. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Kolář – Strýček, Vogel, Innanmaa, Vápeník, Kořán, Stejskal, Zavřel, Šik – M. Skuhravý, Čejka, Švec, Křemen, Prošek, Klíma, Krutina, Rozhon, V. Skuhravý, Vašíček, Tóth, Krejsa.

Novotný – Kehar, Straka, Zajíc, David, Kučera, Kapoun – Marek, Pejchal, Broš, Husarik, Zídek, Hrala, Binko, Bradáček, Soukup, Šilhavý.

Chebský Stadion oproti tomu nehodlal ponechat nic náhodě a na pomoc si přizval prvoligového útočníka nedalekého Sokolova Adama Křemena, který si v posledních dvou kolech Chance ligy připsal tři body za dva góly a jednu asistenci proti oběma Slaviím - té pražské i té z Třebíče. Na formu v sobotu navázal i ve spřáteleném Chebu, jemuž pomohl získat rychlé dvougólové vedení, a to nejprve individuální akcí v 7. minutě zakončenou střelou mezi Novotného betony, po které v minutě 10. přihrával do slotu nejproduktivnějšímu hráči Stadionu Radku Proškovi, který se z gólové pozice rovněž nemýlil.

I Kralupští však hráli povedenou první třetinu a byli místy lepším týmem na ledě. Vytvořené šance však nedokázali gólově zužitkovat a tak se o jediný kralupský úspěch úvodní části postaral Tomáš Soukup, když v 19. minutě potrestal Strýčkovo nedovolené bránění.

Na Křemenem vybudované vedení pak navázali Chebští v první polovině druhé třetiny, když Marek Švec využil početní převahu po potrestaném držení Vojtěcha Šilhavého. Větší příležitosti si přitom v prostředním dějství vytvořili hosté, všechny ale ztroskotaly na perfektně chytajícím Kristiánu Kolářovi a dvougólové vedení si tak Stadion přenesl až do třetiny závěrečné.

Třetí třetina pak byla třetinou kralupských "vlastenců," které našemu týmu definitivně sebraly naději na úspěch. Nejprve jeden z útočníků ve 45. minutě tečoval do brány střelu Jana Strýčka, načež se deset minut na to od nohy kralupského obránce odrazil do brány vyražený pokus Petra Kořána.

Hned v další minutě sice Vojtěch Šilhavý dokázal využít pokažené domácí rozehrávky a snížit na 5:2 z pohledu domácích, ale to bylo po gólové stránce z kralupské strany vše.

Závěr zápasu pak okořenilo několik šarvátek, když nejprve v pěstním souboji s těžkým protivníkem Janem Strýčkem prohrál Josef Zajíc. Chvíli na to ho však pomstil Tadeáš Pejchal, který si během krátké chvíle poradil hned se dvěma domácími oponenty Pavlem Vápeníkem a Radkem Proškem. Ani jednomu nedal Pejchal sebemenší šanci a velice rychle je složil k ledu.

V následné přesilové hře ještě stihl Vojtěch Šik svým premiérovým gólem sezóny 27 sekund před koncem navýšit skóre na 6:2, na kterém zápas také skončil.

SESTŘIH KLÍČOVÝCH MOMENTŮ ZÁPASU VČETNĚ HODNOCENÍ ASISTENTA TRENÉRA JANA BOHÁČKA:

Nepovedený zápas v Chebu se budeme snažit odčinit už tuto středu, kdy nás čeká těžká domácí předehrávka s první Příbramí. Budeme vás potřebovat, přijďte nás podpořit!