Zápasy 8. 11. 2023

Áčko v Letňanech sahalo po bodech, Letci nakonec těsný náskok uhájili

Středeční 14. kolo zavedlo naše áčko do nedalekých Letňan, kde se postavilo jednomu z dubnových finalistů. Zápas musely z důvodu zranění či nemoci vynechat útočné opory Ondřej Hampl a Michal Bezouška, přesto utkání jasným rozdělením rolí nabídlo drama až do poslední sekundy.

II.Liga ČR - 14. kolo st 8. 11. 2023 18:00

HC LETCI LETŇANY

vs

HK KRALUPY

2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11:15 Pšenička (Drtina, Poppel; 5/4), 39:33 Arnošt (5/5) – 43:21 Zídek (Hrala, Soukup; 5/4). Rozhodčí: Glanc – Hradil, Pěkný. Diváci: 245. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 2:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Nečas – Kolářík, Chalupa, Niko, Guryevsky, Drtina, Fiala, Němeček – Turek, Mácha, Sklenář, Poul, Uhlík, Mrňa, Kysela, Poppel, Theimer, Arnošt, Labuzík, Pšenička, Korčák.

Sochůrek – Kehar, Straka, Chládek, Zajíc, David, Kučera, Kapoun – Marek, Pejchal, Broš, Husarik, Zídek, Kellerstein, Hrala, Binko, Bradáček, Štibran, Soukup, Šilhavý.

Utkání v letňanské Ice Areně by se dalo rozdělit na fáze před dírou a po díře. Do zápasu totiž vstoupili o něco lépe domácí Letci a v prvních minutách prokazovali, že do nejlepší pětky západu nepatří náhodou. Převahu na hokejkách dokázali proměnit i v úvodní branku zápasu, když se po jedenácti a čtvrt minutě hry prosadil lišáckou střelou pětadvacetiletý mladík s 51 extraligovými starty za pražskou Spartu Tomáš Pšenička.

Hned v další minutovce však utkání přerušila nebezpečná díra v ledu a obě mužstva musela předčasně do šaten. Po úpravě ledové plochy se obraz hry začal měnit a Kralupští po úvodním osmělování postupně začali přebírat otěže zápasu, přičemž často byli lepším mužstvem na ledě. Vojtěch Nečas v domácí bráně ovšem chytal perfektně a tak nakonec udeřili znovu domácí, když necelou půlminutu před koncem druhé dvacetiminutovky pro sebe vyhrál v útočném pásmu buly Dominik Arnošt, načež se po prvním neúspěšném střeleckém pokusu chopil znovu puku, obtočil s ním Sochůrkovu bránu a hostům uštědřil nemilosrdný gól do šaten.

V úvodu třetího dějství pak na trestnou lavici za podrážení usedl Štěpán Turek a své poprvé řekli konečně i Kralupští, když se prosadil svou osmou trefou sezóny Václav Zídek. Pro pětadvacetiletého útočníka šlo už o 18. bod letošní základní části, díky čemuž aktuálně zaostává o pouhé dva body za elitní desítkou bodování západní skupiny.

Další velkou příležitost mohli mít Kralupští v 50. minutě po dalším odpískaném podrážení na Vojtěcha Šilhavého. Kralupský útočník s téměř 280 starty v Chance lize ovšem znovu prokázal svého ducha fair play a ihned zajel za rozhodčím s vysvětlením, že jeho pád domácí forvard nezapříčinil. Byl to také právě Šilhavý, který v nedávném utkání v Ústí vyčinil domácímu útočníkovi za nafilmovaný pád a odvolaným trestem na vlastní osobu v Letňanech tak jen prokázal, že to se hrou fair play myslí vážně a hodlá ji podporovat i za cenu vlastního neprospěchu. Jeho gesto bylo právem oceněno potleskem všech přítomných na tribunách i hráčských lavicích.

Zápas poté gradoval stupňujícím se tlakem Kralup, které se hnaly za vyrovnáním. Velice blízko byl v závěru po Zídkově akci a předložení před brankoviště Tomáš Soukup či Kryštof Hrala, jemuž ale vyražený skákající kotouč před odkrytou klecí přeskočil smolně hokejku. Letci tak těsné vedení uhájili až do konce a o oslavili devátou výhru z posledních deseti zápasů.

"I přes prohru 2:1 to dnes hodnotím kladně, protože ten výkon od nás gradoval a ve třetí třetině si myslím, že jsme byli daleko lepší než soupeř," hodnotil výkon svých svěřenců po zápase trenér Martin Příhoda. "Chybělo možná trochu štěstíčka, odklonilo se to od nás, prohra o gól, ale za mě super výkon. Byla tam obrovská bojovnost od kluků, strašná chuť a o to mě víc mrzí, že jsme ten bod neurvali. Kluci dřeli, makali a opravdu chyběl kousíček."

SESTŘIH KLÍČOVÝCH MOMENTŮ A KOMPLETNÍ POZÁPASOVÉ OHLASY

Po těsné porážce v Letňanech nás v sobotu čeká důležitý zápas v Chebu. Podrobnosti k utkání již brzy na našich stránkách.