Zápasy 3. 3. 2024

Ofenzivní bitvu na závěr sezóny ovládl domácí Písek

Pro trenéry noční můra, příchozí diváci se ale museli bavit. Poslednímu utkání sezóny našeho áčka v Písku vládla ofenziva a jedna útočná akce střídala druhou. Vyrovnané drama rozhodla střelecká štěstěna, která se nakonec přiklonila více na stranu domácích a po dvanáctigólové přestřelce tak všechny body zůstaly na jihu Čech.

II.Liga ČR - 14. kolo so 2. 3. 2024 17:00

IHC Písek

vs

HK Kralupy nad Vltavou

8:4 (4:2, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 06:05 Matiášek (Volf, Kolář; 5/5), 10:34 Matiášek (Tolar; 5/5), 14:23 Matiášek (Kolář, Radoš; 5/5), 18:08 Turek (Koupal; 5/4), 42:03 Matiášek (Radoš, Volf; 5/5), 42:38 Petrásek (Pouzar, Koupal; 5/5), 57:46 Petrásek (5/5), 59:07 Brož (Velíšek; 5/5) – 02:53 Marek (Chládek; 5/4), 08:41 Uhlík (Hrala, Pejchal; 5/5), 32:08 Šilhavý (Zídek, Soukup; 5/5), 53:21 Soukup (Zídek, Šilhavý; 5/5). Rozhodčí: Šperl – Hošťálek, Tuháček. Diváci: 210. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 8:4. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:4, 8:4.

Svoboda – Radoš, Vajner, Pavlát, Velíšek, Turek, Čunát, Tolar – Matiášek, Hohenberger, Kolář, Pouzar, Hollar, Volf, Brož, Koupal, Petrásek, Sládek.

Novotný – Kehar, Lokajíček, Straka, Chládek, Kapoun, Zajíc – Soukup, Stupka, Zídek, Hrala, Binko, Hampl, Uhlík, Bradáček, Marek, Šilhavý, Pejchal.

Dvanáctibrankový účet otevřeli už ve 3. minutě zápasu Kralupští, když se v přesilové hře prosadil dvaadvacetiletý štírek Jonáš Marek po asistenci obránce Davida Chládka. Pro toho byl sobotní zápas obzvláště speciální, když už dříve oznámil, že bude jeho posledním v kralupském dresu a druhé lize celkově. Závěr kralupského angažmá si navíc perfektně "naplánoval" na přesně 100. zápas za Kralupy.

Kralupská radost ovšem nevydržela dlouho a už na začátku 7. minuty bylo srovnáno Janem Matiáškem, který společně s Lukášem Volfem potrestal chybu v rozehrávce hostů. Vedení si pak Kralupy vzaly nazpět v minutě 9., kdy bojovník Jirka Uhlík tečoval do sítě bezmocného Svobody střelu Kryštofa Hraly.

Ani tuto radost ovšem domácí Kralupům dlouho neponechali a o dvě minuty později bylo opět srovnáno, a znovu s hole čtyřiadvacetileté ofenzivní opory Králů Jana Matiáška. Tentokrát využil Tolarova uvolnění do brejku a bekhendovým blafákem srovnal na 2:2.

Matiášek byl ovšem na vkus kralupské střídačky až příliš při chuti a v 15. minutě zápasu po Kolářově přihrávce v přečíslení dvou na jednoho již završoval hattrick, kterým definitivně otočil vývoj utkání na domácí stranu. V závěru třetiny ho navíc podpořil obránce Turek, který s velkou dávkou štěstí o brusle kralupského beka získal pro domácí do startu druhé dvacetiminutovky dvougólový náskok.

Ve druhé třetině se gólová smršť o něco zklidnila, nikoliv však ta ofenzivní. Tentokrát ovšem kralovali brankáři či kovové konstrukce za jejich zády a k vidění tak byl jediný gól. K dobru pro závěrečné drama padl ve prospěch Kralup a započal u Tomáše Soukupa, jenž zachytil ve středním pásmu domácí vyhození, předal na Vencu Zídka, jehož dělovku od mantinelu ještě Svoboda vyrazil, ale na dorážku snajpra Šilhavého už byl krátký. 4:3 a třetí třetina měla zaděláno na zápletku.

Tu ovšem velice ztlumil Jan Matiášek svým čtvrtým gólem zápasu, jímž Písku vrátil dvougólové vedení, které navíc umocnil ve stejně minutě Filip Petrásek, jenž tak vlastní doraženou zprvu vyraženou tečí navýšil domácí vedení o tři góly.

Za Kralupy pak snížil po Zídkově přihrávce zpoza brány Tomáš Soukup, na obrat už se ale hosté nezmohli. Naopak při pokusu o dotažení ztráty bez brankáře přidal do odkryté klece Filip Petrásek svůj druhý gól utkání a v 58. minutě tak definitivně rozhodl o osudu zápasu. Konečnou podobu skóre pak už jen v posledních sekundách před sirénou udal osmou domácí brankou Václav Brož.