Zápasy 28. 2. 2024

Áčko sahalo proti Kobře po bodech, trefy Jirky Uhlíka s Vencou Zídkem ale na favorita nestačily

K poslednímu domácímu utkání sezóny naše áčko vyzvalo favorizovanou pražskou Kobru rvoucí se o čelo nadstavbové skupiny B, se kterou nejenže drželo krok, ale obzvláště ve druhé polovině zápasu bylo i lepším celkem na ledě. Vyrovnávací trefa Jirky Uhlíka a třicátý druhý gól sezóny Venci Zídka ale na vítězství nakonec nestačily a Kobra si odvezla zpátky na Braník všechny tři body za vítězství 4:2. Poslední utkání za Kralupy odehrál po čtyřech sezónách z důvodu pracovní vytíženosti útočník Pavel Husarik.

II.Liga ČR - 13. kolo st 28. 2. 2024 18:30

HK Kralupy nad Vltavou

vs

HC Kobra Praha

2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 14:24 Uhlík (Pejchal; 5/5), 44:32 Zídek (Šilhavý; 5/5) – 02:51 Nagy (Šťastný, Stejskal; 5/5), 28:16 Petrák (Bříška, Vlček; 5/4), 39:30 Bříška (Vlček; 5/4), 58:32 Bříška (4/5). Rozhodčí: Hlinka – Sýkora, Bertlík. Diváci: 245. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 2:4. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Sochůrek – Kehar, Lokajíček, Straka, Chládek, Zajíc, Kučera, Kapoun – Nedvěd, Pejchal, Broš, Husarik, Zídek, Hrala, Binko, Hampl, Uhlík, Bradáček, Marek, Soukup, Šilhavý.

– Dudáček, Horáček, Duda, Wolf, Stejskal – Nagy, Houška, Bříška, Šťastný, Vlček, Tichý, Míšek, Kvasnička, Petrák, Matuška.

Zápas začal lépe favorit z Braníku, když už v jeho třetí minutě proměnil po přihrávce Šťastného situaci dva na jednoho Martin Nagy. Kralupští ovšem s Pražany drželi krok a akci na jedné straně kluziště střídala akce na straně druhé. V 15. minutě utkání pak mohly být kralupské ochozy svědky pověstného nedáš-dostaneš, v jehož závěru byl šťastnější domácí tým. Na Sochůrkově brankové konstrukci si totiž nejprve vylámal zuby nejproduktivnější branický obránce Jiří Stejskal, načež Tadeáš Pejchal otočil hru a obloučkem našel před hostující brankou kralupského Jirku Uhlíka, který srovnal na 1:1.

Utkání pak hosté rozhodli ve druhé třetině v přesilových hrách. Ve 29. minutě nejprve Martin Petrák potrestal hákování Zdeňka Nevěda, načež půl minuty před sirénou vsítil po podrážení Kryštofa Kapouna vítězný gól Kamil Bříška.

Domácí v následující třetině už jen snižovali 32. gólem sezóny Venci Zídka na 2:3, přestože šancí na srovnání měly všechny formace spoustu. Střelecká štěstěna ale bohužel třetí kralupské výhře v řadě nepřála. Při pokusu o závěrečný tlak bez brankáře naopak v 59. minutě Kamil Bříška pečetil svou druhou trefou v zápase na konečných 2:4 z pohledu domácích.