Zápasy 25. 2. 2024

S Chebem vítězně! Čtvrtou únorovou výhru trefil třicátým prvním gólem Venca Zídek

K poslednímu sobotnímu domácímu utkání sezóny dostavil se do Kralup chebský Stadion, proti němuž tři pokusy našemu áčku na výhru dosud nestačily. Sobotní zápas ovšem Kralupy od začátku kontrolovaly a po gólech Tomáše Soukupa s Vencou Zídkem v první třetině a Kryštofa Hraly ve třetině druhé si naše áčko došlo pro historicky první vítězství proti Chebu, jehož vystřídalo na 11. místě tabulky.

II.Liga ČR - 12. kolo so 24. 2. 2024 18:00

HK Kralupy nad Vltavou

vs

HC Stadion Cheb

3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 08:33 Soukup (Zídek, Šilhavý; 5/5), 14:29 Zídek (Kučera; 5/5), 31:09 Hrala (Zajíc; 5/4) – 39:47 Skuhravý (Stejskal, Švec; 5/4). Rozhodčí: Němec – Hošťálek, Uhlík. Diváci: 342. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 3:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Novotný – Kehar, Lokajíček, Straka, Chládek, Zajíc, Kučera, Kapoun – Štibran, Pejchal, Broš, Husarik, Zídek, Hrala, Binko, Hampl, Uhlík, Bradáček, Marek, Soukup, Šilhavý.

Kolář – Karpov, Innanmaa, Kořán, Jonák, Stejskal – Vašíček, Švec, Prošek, Klíma, Krutina, Rozhon, Davídek, Kisliuk, Skuhravý, Tóth, Čejka, Vlach.

Na domácích borcích byl od úvodního buly znát hlad po vítězství a západočeského soupeře k ničemu moc nepouštěli. Již devátá minuta pak vnesla první vlnu euforie do ochozů kralupského zimního stadionu, když Šilhavého útok zcela rozebral chebskou obranu a po Zídkově přihrávce otevřel do prázdné brány gólový účet zápasu Tomáš Soukup. Třetí nejproduktivnější Kralupák nadstavby má na Cheb obzvláště seřízenou mušku, když se proti němu trefil již potřetí v sezóně.

O šest minut později Kralupy slavily podruhé. Tentokrát se zodpovědnosti ujal sám nejlepší střelec západu Venca Zídek, jenž v obranném pásmu obral soupeře o kotouč a rozjel akci, kterou od mantinelu sám zakončil oblíbenou střelou pod víko brankáře Koláře. Ten za prudkým kotoučem již jen bezmocně máchl lapačkou a smířil se se stavem 2:0.

Další branky následně přinesla až druhá polovina utkání. K tomu prvnímu trochu pomohl krosčekem Petr Rozhon, jehož prohřešek potrestal ve 32. minutě třetím kralupským gólem Kryštof Hrala. Pětadvacetiletý nadějný forvard vsítil přesilovkový gól již ve druhém zápase po sobě, tentokrát mu stačilo po akci Josefa Zajíce jen šikovně nastavit hůl a kotouč usměrnit do levého rohu Kolářovy svatyně.

Dlouho to vypadalo na první čisté konto brankáře Luboše Novotného v sezóně. Hosté se však přeci jen pochlapili a v posledních sekundách druhého dějství proměnili jednu ze sedmi přesilových her, když sekání Pavla Husarika potrestal sedmým gólem sezóny legendární Václav Skuhravý.

Více branek už poslední domácí sobotní zápas nenabídl, příchozí diváci se ale museli od začátku do konce rozhodně bavit. Zcela poslední domácí zápas celé sezóny čeká náš A-tým ve středu proti pražské Kobře. Nenechte si ho ujít a přijďte našim borcům pomoct k vítěznému domácímu zakončení prvního druholigového ročníku po 23 letech.