Zápasy Předevčírem

Urputná bitva s Řisuty tentokrát bez bodu

Náročný sobotní zápas má za sebou naše áčko proti Řisutům. Kralupy v 9. ligovém kole nedokázaly uhlídat úderný útok kolem nejlepšího střelce ligy Vítězslava Bílka s druhým nejproduktivnějším mužem soutěže Zdeňkem Petrášek a hostům nakonec přes dramatický závěr přenechaly všechny body. Realizační tým se musel opět obejít bez zraněného útočníka Venci Zídka a obránců Jana Zedka s Kryštofem Kapounem, ze zdravotních důvodů do zápasu nezasáhla ani nedávná posila na střídavé starty obránce Tadeáš Tůma. Z důvodu povolání do sestavy prvoligových Litoměřic pak chyběl i útočník Dominik Arnošt.

II.Liga ČR - 9. kolo so 19. 10. 2024 18:00

HK KRALUPY

vs

HC ŘISUTY

2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 44:31 Šilhavý (Broš, Hušek; 5/5), 47:50 Jobánek (Zajíc; 5/5) – 20:33 Bílek (Petráš, Sýkora; 5/5), 25:41 Sýkora (Bílek, Petráš; 5/5), 45:40 Bílek (Petráš, Sýkora; 5/5), 59:23 Bílek (Sýkora, Petráš; 5/5). Rozhodčí: Bernat – Kettner, Černohlávek. Diváci: 436. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Střely na branku: 2:4. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Sochůrek – Zajíc, David, Hušek, Němeček, Kučera, Lokajíček – Bradáček, Šilhavý, Broš, Sklenář, Hrala, Jobánek, Binko, Hampl, Uhlík, Marek, Soukup.

Zeithaml – Růžička, Šeba, Zich, Malovický, Vinš, Kolářík, Ibl – Štrombach, Chamrád, Bílek, Procházka, Rambousek, Petráš, Mulač, Řepka, Sýkora, Rudolf, Vishneuski.

Řisuty vědomy si své útočné síly, avšak i dosud poměrně propustné obrany, do zápasu vstoupily se zodpovědnou hrou dozadu a domácí relativně zdárně držely daleko od větších příležitostí. I díky tomu skončila první třetina za bezbrankového stavu 0:0.

Ledy se pohnuly až na začátku druhého dějství, kdy aktuálně nejlepší střelec celé ligy Vítězslav Bílek využil zmatků na domácím brankovišti a otevřel brankový účet zápasu. Ve 26. minutě se pak hosté prosadili znovu, když ujel domácí obraně Ondřej Sýkora a tváří v tvář Lukáši Sochůrkovi navýšil řisutské vedení na dva góly.

Domácí se poprvé prosadili ve 45. minutě, kdy vzal zodpovědnost na sebe jeden z nejzkušenějších hráčů v kralupské sestavě Vojtěch Šilhavý a pro sebe netradičně bekhendem překonal poprvé brankáře Zeithamla.

Navázat na snížení však Kralupy nedokázaly, naopak hned v další minutě využil zaváhání v domácí rozehrávce druhý nejproduktivnější muž ligy Zdeněk Petráš a předložil do odkryté klece Bílkovi, který svým druhým gólem zápasu získal buldokům dvougólové vedení nazpět.

Brankové představení však pokračovalo dál a to k radosti kralupských ochozů díky domácímu útočníkovi Jonáši Jobánkovi, který se v útočném pásmu prokličkoval mezi bránit se snažícími buldoky a perfektně umístěnou střelou do levého rohu snížil opět na rozdíl jediné branky.

Drama o jednogólovém rozdílu pak pokračovalo až do závěru třetí dvacetiminutovky, kdy už domácí střídačka sahala ke hře v šesti bez brankáře. Střídání za šestého muže do pole však dle rozhodčích neproběhlo dle regulí a přestože tedy vzápětí vstřelil Ondřej Hampl vyrovnávací gól, nebylo mu to nic platné. Hlavní rozhodčí po poradě s čárovými nakonec rozpažil a Vítězslav Bílek tak mohl využít příležitosti definitivně rozhodnout do odkryté klece a završit tak svůj první hattrick sezóny.

Kralupy si zaváháním s Řisuty připsaly vůbec první domácí prohru sezóny, která náš tým odsunula na 6. místo západní tabulky s jednobodovou ztrátou na čtvrté Vrchlabí.