Zápasy 4. 10. 2024

Dominik Němeček proti Ústí vystřelil třetí výhru v řadě a Kralupy ztrácí na první Tábor už jen jediný bod!

V rámci 4. druholigového kola sehrálo naše áčko ve středu těžkou bitvu s ústeckým Slovanem, v té době druhým týmem západní tabulky, který od začátku přípravy neprohrál v základní době jediný duel. Až do utkání v Kralupech. Naši bojovníci obhájili domácí neporazitelnost a stali se prvním ústeckým katem letošní sezóny. Vítěznou branku si připsal svou premiérovou trefou za Kralupy Dominik Němeček, první výhru sezóny vychytal Lukáš Sochůrek a v tabulce kralupských střelců se třetím gólem sezóny osamostatnil Ondřej Hampl.

II.Liga ČR - 4. kolo st 2. 10. 2024 18:30

HK KRALUPY

vs

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 17:09 Uhlík (Jobánek; 5/5), 19:04 Hampl (Hrala, Zajíc; 5/5), 51:21 Němeček (Arnošt; 5/4) – 45:10 Simon (Dubský, Funk; 5/5), 49:28 Bernat (Simon, Dubský; 5/5). Rozhodčí: Trnka – Tuháček, Motl. Diváci: 345. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 3:2. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Sochůrek – Zajíc, David, Hušek, Zedek, Němeček, Kučera, Lokajíček – Bradáček, Šilhavý, Arnošt, Broš, Sklenář, Hrala, Jobánek, Binko, Hampl, Uhlík, Marek, Soukup.

Klika – Sýkora, Záruba, Gottfried, Mareš, Funk, Trefný – Bernat, Simon, Dubský, Kaněra, Duda, Špaček, Stehlík, Siarhiyenia, Hanousek, Gajarský, Rudovský, Mácha.

Od středečního zápasu se očekávala velká bitva. Kralupy coby hostitel, který od startu neprohrál doma, vyzvaly ústecký Slovan, jenž od léta neprohrál venku. Zároveň přitom jako jeden z posledních dvou týmů neztratil od začátku sezóny jediný bod. S tímto vědomím Kralupští k zápasu přistoupili, na svého soupeře vlétli a aktivní hrou si vytvářeli příležitosti.

Neotálel však ani soupeř, který ač byl místy lepším mužstvem na ledě, mnohem efektivnější byli i díky své zarputilosti domácí. A tak se ze svého druhého gólu v sezóně mohl radovat Jiří Uhlík, který v 18. minutě využil zaváhání ústeckého obránce Záruby, jenž neustál nekompromisní forčeking Jonáše Jobánka s Jakubem Sklenářem a pod tlakem ztratil kotouč. Jobánek následně našel situaci přihlížejícího Uhlíka a ten se z první nemýlil - 1:0.

Než se pak opaření hosté stačili vzpamatovat ze šoku, lovil brankář Klika puk ze své brány podruhé. Neuběhly totiž ani dvě minuty a ze svého třetího gólu v letošním druholigovém ročníku se radoval Ondřej Hampl, jenž se tak osamostatnil na čele tabulky kralupských střelců.

Druhou dvacetiminutovku následně domácí zvládli na jedničku a dvougólové vedení si přenesli až do třetí třetiny. Tam se poprvé projevili i hosté, především pak Tomáš Bernat, jenž nejprve ve 46. minutě proměnil Dubského nabídku zpoza brány a snížil, načež v 50. minutě využil zmatků na Sochůrkově brankovišti a postaral se o srovnání.

Obrat se ale nekonal. Namísto toho se hned v další minutě provinil Michal Simon zdržováním hry v podobě vystřelení puku mimo mantinely a Kralupští tentokrát v početní převaze nezaváhali. O vítězný gól se postaral Dominik Němeček, pro něhož se jednalo o vůbec první trefu v kralupském dresu.

Těsný náskok už Kralupští dokázali udržet až do konce a proti do té doby stoprocentnímu Ústí si připsali svou třetí výhru v řadě, čímž snížili náskok na šestici devítibodových týmů na čele tabulky na jediný bod.